Robert Górski jako Jarosław Kaczyński w zapowiedzi serialu

Robert Skowronski
03.01.2017 08:37
Robert Górski jako Jarosław Kaczyński w zapowiedzi serialu Fot. kadr z wideo

Były kpiny z PO i Donalda Tuska, ale wraz z nastaniem #dobrejzmiany kogoś innego dosięgło ostrze satyry Roberta Górskiego i Kabaretu Moralnego Niepokoju.

W stosunku do polskich kabareciarzy można mieć różny stosunek. Jest to w pełni zrozumiałe, gdyż ta rozrywka dla mas w wielu przypadkach pełznie brzuchem po mule dobrego humoru, będąc daleko w tyle za ostrym dowcipem amerykańskich standuperów czy absurdem Monty Pythona. Są jednak sytuacje, gdy i naszym rodakom odpowiedzialnym za rzucanie dowcipami przed kamerą, udaje się wznieść na wyżyny.

Kabaret Moralnego Niepokoju ze swoimi skeczami mieścił się do tej pory w granicach tego, co można uznać za zabawne dla przedstawicieli prawicy. To z racji serii zatytułowanej „Posiedzenie rządu”, w której obrywało się Donaldowi Tuskowi i jego ministrom. Mogliśmy się pośmiać z ówczesnego premiera i wówczas miłościwie nam panujących. Jednak zmiany na szczycie władzy doprowadziły do tego, że Górski celem swoich skeczy uczynił Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Dudę i innych przedstawicieli PiS-u.

Tym samym powstał mini serial sygnowany przez Kabaret Moralnego Niepokoju o tytule „Ucho Prezesa”. Osią serialu mają być gabinetowe rozmowy. Na dany moment mamy do czynienia ze zwiastunem produkcji. Pierwszy i drugi pełny odcinek zadebiutują 9 stycznia 2017 roku. Teraz szykujcie się na wstępną wizytę u El Comendante:

Interesujący wydaje się fakt, że seria skeczy trafi do sieci zamiast do TVP, jak to było do tej pory. Nadchodzącą produkcję skomentował Robert Górski:

PiS naprawdę zgarnął całą pulę, zawładnął masową wyobraźnią właśnie dlatego, bo wystawił w pierwszej linii dobrych napastników. Siłą rzeczy nie będzie tam nikogo z opozycji, bo nikt by się tam nie dostał. Chyba że wdarłby się jakoś gwałtem. Nawet prezydent nie może tam się dostać, siedzi pod drzwiami, czekają na zaproszenie.

Być może jednym z tematów skeczy będzie to, że PiS chce zakazać porno w internecie?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.