31.01.2019 15:04

Robert Kubica będzie bohaterem serialu Netfliksa. Znamy szczegóły i datę premiery programu

Znany polski rajdowiec i kierowca Formuły 1 pojawi się w serialu Netfliksa opowiadającym o wyścigach. Premiera produkcji odbędzie się już w marcu 2019 roku.

Robert Kubica
foto: Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News

Robert Kubica już w marcu 2019 roku powróci do rywalizacji w Grand Prix Formuły 1. Polak po latach walki z samym sobą ponownie będzie mógł stanąć na starcie wyścigu królowej sportów motorowych. Co niedziwne, powrót Polaka do cyklu GPF1 spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów i fanów sportu. Jednak oprócz dziennikarzy obok Kubicy przez ostatnie kilka miesięcy widzimy też ekipę filmowców Netfliksa. 

Robert Kubica bohaterem serialu Netfliksa

Wszystko dlatego, że platforma streamingowa przygotowuje dokument o Formule 1, którego jednym z bohaterów będzie właśnie Robert Kubica. Jak podaje portal superexpress.pl, 29 stycznia 2019 roku w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Orlenu, na której pojawili się właśnie Robert Kubica i członkowie ekipy filmowej Netfliksa, których zauważył jeden z dziennikarzy stacji Eleven Sports. Tematem konferencji zorganizowanej przez Orlen, było oficjalnie przedstawienie współpracy firmy z Williamsem w sezonie 2019, których w nowym sezonie będzie reprezentował Polak. Zaprezentowano m.in. nowy logotyp Orlenu, który będzie obecny na bolidach zespołu Williams:

Mad Max: Na drodze gniewu, Lucyfer i Nightflyers
Mad Max: Na drodze gniewu, Lucyfer i Nightflyers
Przeczytaj także Netflix zaprezentował nowości na luty 2019. Do oferty trafią "Mad Max: Na drodze gniewu", "Lucyfer" i "Nightflyers"

Kiedy premiera serialu o Formule 1?

Według informacji SE.pl, prace nad nowym serialem dokumentalnym o F1 rozpoczęto jeszcze w 2018 roku. Twórcy chcą przybliżyć widzom zakulisowy świat sportu wyścigowego. Powrót Kubicy po 8 latach jest jednym z najciekawszych wydarzeń ostatnich sezonów, przez co polski kierowca będzie jednym z głównych bohaterów historii opowiadanej w nowym, niezatytułowanym dotąd programie Netfliksa. 

Zobacz także: >> Top 30: Najlepsze filmy akcji <<

Premiera serialu dokumentalnego o Formule 1 ma się odbyć już w marcu 2019 roku wraz ze startem nowego sezonu F1 (ten rozpoczyna się 17 marca). Na platformę trafi od razu 10 odcinków 1. sezonu produkcji. W planach jest już podobno druga seria epizodów.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Robert Kubica Netflix Formuła 1