Robert Plant odrzucił rolę w „Grze o tron”: Nie miałem czasu zapuścić brody

Natalia Hluzow
22.06.2018 11:53
Robert Plant odrzucił rolę w „Grze o tron”: Nie miałem czasu zapuścić brody Fot. kadr z serialu "Gra o tron", kadr z wideo "Robert Plant talks about Greta Van Fleet"

Lider Led Zeppelin wyznał, że zaproponowano mu rolę w „Grze o tron”, jednak - podobnie jak samym serialem - nie był nią zainteresowany.

Tym razem to nie żart jak w przypadku występu Jamesa Hetfielda w „Grze o tron”.  Robert Plant w jednym z ostatnich wywiadów opowiedział o propozycji, którą otrzymał od twórców hitu HBO. Wyjaśnił też, dlaczego nie zdecydował się przyjąć tej roli.

Robert Plant w „Grze o tron”?

Lider Led Zeppelin wziął udział w programie The Strombo Show, w którym opowiadał przede wszystkim o muzyce, życiu, karierze, pasjach oraz swoim solowym albumie „Carry Fire”. W pewnym momencie rozmowa zeszła jednak na inne tory i Plant został zapytany o to, czy ogląda „Grę o tron”. Artysta odpowiedział na to w dość zaskakujący sposób:

Nie. Ale zaoferowano mi rolę w tym serialu.

Gdyby Plant ją przyjął, nie byłaby to jego pierwsza rola. Wcześniej zagrał już w filmie „Doreen: The Movie”. Występ w „Grze o tron” go jednak nie interesował. Tak samo, jak nie interesuje go sam serial. Udowodnił to słowami:

Nie chciałem zostać obsadzony w tak typowej dla mnie roli [śmiech]. Ja zacząłem to g*wno, wiesz. Wróć pamięcią do „Immigrant Song” – Led Zeppelin było częścią zmian kulturowych w Islandii.

Czyżby twórca „Immigrant Song” zakładał, że akcja „Gry o tron” toczy się na Islandii? Czy uznał Jona Snow i jego świtę za Wikingów? A może pomylił „Grę o tron” z „Thorem: Ragnarok”, do którego użyczył swojej piosenki, a który odnosi się do wierzeń ludów nordyckich? Tak czy inaczej, artysta zdecydowanie nie jest pasjonatem losów Jona Snow i Daenerys Targaryen. Do tego stopnia, że nie wie nawet, w kogo miał się wcielić. O swojej potencjalnej roli potrafił powiedzieć jedynie:

Musiałbym jeździć na koniu i robić groźne miny. Ale nie miałem czasu zapuścić brody, więc nie. Jak głupie by to było...

Poniżej możecie zobaczyć i posłuchać całego wywiadu z liderem Led Zeppelin. Jeśli interesuje Was fragment dotyczący „Gry o tron”, przeskoczcie od razu na 16:30:

Gdyby Robert Plant zgodził się zagrać w „Grze o tron”, nie byłby jedynym muzykiem pojawiającym się w serialu. Czy podobnie jak Ed Sheeran zaśpiewałby jeden ze swoich utworów? I kogo tak naprawdę miał zagrać? Tego nie dowiemy się już nigdy. Na szczęście wciąż mamy szansę poznać zakończenie „Gry o tron” – niestety dopiero w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.