Robert Redford zagra... Roberta Redforda w serialu "Watchmen"

26.07.2019 11:27
Robert Redford zagra... Roberta Redforda w serialu "Watchmen" Fot. shutterstock.com

Ciekawą informacją podzieliła się telewizja Fox News, która stwierdziła, że Robert Redford zagra samego siebie w nadchodzącym serialu "Watchmen" od HBO. Informację potwierdził showrunner produkcji, Damon Lindelof. 

Hollywoodzka legenda i gwiazda niezliczonej ilości filmów będzie musiała odłożyć swoje plany na emeryturę na później - Robert Redford zagra bowiem w serialu "Watchmen" od HBO. Jak zostało zapowiedziane w ostatnim zeszycie oryginalnych "Watchmen" oraz późniejszej kontynuacji "Doomsday Clock", to właśnie Robert Redford został prezydentem USA w latach 90. W oryginale Richard Nixon doprowadził do zniesienia prawa stanowiącego, że prezydent może służyć tylko przez dwie kadencje.

Robert Redford zagra Roberta Redforda w serialu Watchmen

Wybór Redforda do roli był zawsze nieco ironiczny. W końcu jedną z jego najbardziej ikonicznych ról był Bob Woodward we "Wszystkich ludziach prezydenta". Dziennikarz był przecież odpowiedzialny za doprowadzenie do upadku Nixona poprzez wywołanie Afery Watergate. W wersji HBO, Nixon miał jednak wygrać reelekcję w 1988 roku, ale w trakcie urzędowania jako prezydent zmarł. Obowiązki zostały przeniesione do Geralda Forda, który następnie został pokonany w wyborach z 1992 roku przez Redforda.

Jak tłumaczy szef produkcji "Watchmen" Damon Lindelof, serial będzie eksplorował nadużywanie władzy przez zbyt długi czas:

Rząd postanowił zlikwidować prawo dotyczące ograniczenia kadencji prezydenta. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co się stanie, gdy mający na celu dobro ludzkości biały człowiek będzie prezydentem przez zdecydowanie zbyt długi czas.

Z komiksów wiemy, że Redford wygrał wybory, ponieważ w kampanii wyborczej postawił na obietnicę złapania Ozymandiasza. W końcu był on terrorystą odpowiedzialnym za zamordowanie kilku milionów osób. W późniejszym "Doomsday Clock #1" od DC Comics dowiadujemy się, że prezydent USA jest raczej nieobecnym liderem, skupiającym się na graniu w golfa. W trakcie kryzysu to jego wiceprezydent skupia się na ratowaniu sytuacji. Nigdzie jednak nie mamy powiedziane wprost, że chodzi o Roberta Redforda.

Serial "Watchmen" zadebiutuje na antenie HBO już jesienią 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.