09.07.2018 14:00

Robin Wright przerwała milczenie w sprawie Kevina Spaceya: „Nie znałam człowieka.”

Wypowiedź aktorki partnerującej Kevinowi Spaceyowi w serialu „House of Cards” przez niemal 5 lat brzmi zaskakująco. Czy to możliwe, że Robin Wright nie znała swojego najbliższego współpracownika i nie wiedziała, co dzieje się na planie?

Robin Wright Kevin Spacey
foto: David Giesbrecht/Netflix

Ku rozpaczy większości fanów serialu, „House of Cards” powróci z szóstym i ostatnim sezonem, jednak bez udziału Kevina Spaceya w roli Franka Underwooda. Przyczyną usunięcia głównego bohatera serialu i zastąpienia go ekranową żoną, Claire, były liczne oskarżenia o molestowanie seksualne, jakie pod adresem gwiazdora zaczęły pojawiać się z końcem 2017 roku. Wśród osób zarzucających Spaceyowi niewłaściwe zachowanie znaleźli się m.in. członkowie ekipy „House of Cards”.

Robin Wright o Kevinie Spaceyu

Robin Wright, która w serialu Netfliksa od pierwszego do piątego sezonu wcielała się w żonę Franka Underwooda, nigdy nie skomentowała oskarżeń pod adresem Spaceya. Jednak teraz, kiedy aktorka rozpoczęła już promocję finałowego sezonu „House of Cards”, w wywiadzie dla NBC’s Today wrócono do tej kwestii. Wright zapytana o to, czy naprawdę nigdy nie zauważyła niczego dziwnego w zachowaniu Spaceya, odpowiedziała:

"

Kevin i ja znaliśmy się pomiędzy „akcja” i „cięcie”, a pomiędzy ujęciami tylko sobie żartowaliśmy. Nigdy tak naprawdę nie znałam człowieka. Znałam tylko znakomitego rzemieślnika, jakim jest. "

Czy to możliwe, że tak bliska współpracownica gwiazdora nie dostrzegała rzeczy, o które oskarżany jest Kevin Spacey przez ekipę „House of Cards”? I że nie znała człowieka, w którego żonę wcielała się przez niemal 5 lat? Prawdopodobnie nie dowiemy się tego nigdy. Powyższa wypowiedź brzmi jednak tak, jakby aktorka wzięła przykład ze swojej serialowej bohaterki i zdecydowała się na dyplomatyczną odpowiedź, zaś prawdę – jakakolwiek jest – postanowiła zachować dla siebie.

House of Cards

„House of Cards 6” – kiedy premiera?

Robin Wright już niebawem powróci jako Claire Underwood w finałowym sezonie „House of Cards”. Po śmierci Franka Underwooda to właśnie ona przejmie stery w serialu jako nowa prezydent USA, co zapowiadają już pierwsze teasery „House of Cards 6”.

Prócz Robin Wright w nadchodzących odcinkach powrócą: Michael Kelly, Jayne Atkinson, Patricia Clarkson, Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott i Boris McGiver. Do obsady dołączyli też Diane Lane, Greg Kinneare i Cody Fern.

Twórcą „House of Cards” jest Beau Willimon, produkcją zajmują się Donen/Fincher/Roth oraz studio MRC dla Netflix. Finał „House of Cards” rozegra się na Netflix jeszcze przed końcem 2018 roku.

Czy myślisz, że Robin Wright naprawdę nie znała Kevina Spacey i nie wiedziała, co dzieje się na planie „House of Cards”?

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale House of Cards Kevin Spacey Netflix