23.08.2016 11:29

Ron Weasley gwiazdą telewizyjnego „Przekrętu”

Rudowłosy Rupert Grint znany z roli Rona w serii o Harrym Potterze trafił do obsady serialowej wersji dzieła w reżyserii Guya Ritchiego.

Ron Weasley gwiazdą telewizyjnego „Przekrętu”
foto: materiały prasowe; kadr z filmu + Dzik Pejnta

„Przekręt”, czyli drugi pełny metraż w karierze brytyjskiego reżysera, na małym ekranie będzie się składać z 10 godzinnych odcinków i zostanie wyemitowany przez należący do Sony serwis Crackle. Aktor oprócz roli w cyklu o czarodziejach z Hogwartu ma na koncie zaledwie garstkę ról, a w ostatnich latach częściej pojawiał się na Broadwayu niż w kinie, m.in. w sztuce „It's Only a Play” u boku Matthew Brodericka i Nathana Lane'a.

W „Przekręcie” Rupert Grint zaprezentuje się nam jako chaotyczny i szykowny Charlie Cavendish. Ponadto aktor będzie też pełnił obowiązek producenta wykonawczego do spółki z Alexem De Rakoffem. Producentem jest zaś Helen Flint z Little Island Productions. W obsadzie znalazły się też takie nazwiska, jak Dougray Scott („Fear The Walking Dead”, „Doktor Who”) jako Vic Hill, a także Ed Westwick („Plotkara”) w roli Sonny'ego Castillo.

Reżyserem serialu został Nick Renton („Jerycho”), zaś pierwszy klaps na planie ma paść jeszcze w sierpniu 2016 roku w Manchesterze. Przedstawiciele serwisu Crackle obiecali, że mają zamiar przenieść klimat oryginalnego dzieła na mały ekran. Ma się zrodzić nowy świat bazujący jednak na tym znanym z obrazu Guya Ritchiego. Przekonamy się o tym dopiero w 2017 roku wraz z premierą serialu.

Całość ma być inspirowana prawdziwym napadem na bank, który miał miejsce w Londynie. Skok był dziełem kilkunastu oprychów, którzy ukradli złoto o ogromnej wartości. Wpadają w świat zorganizowanej zbrodni, w którym poznają Cyganów chętnych do bitki, międzynarodowych przestępców oraz skorumpowanych funkcjonariuszy. Pomysł na zrealizowanie serialu na podstawie „Przekrętu” pojawił się po tym, jak „Fargo” bazujące na dziele braci Coen odniosło światowy sukces.

Nowy projekt serwisu Crackle, to kolejna cegiełka w puli realizowanych produkcji. W streamingu już 6 września 2016 pojawi się także „StartUp” z Martina Freemana, Adama Brody'ego, Ediego Gathegi oraz Otmary Marrerorolami. Możemy się także spodziewać „The Art of More” z Dennisem Quaidem, Kate Bosworth, Christianem Cookem oraz Carym Elwesem.

Przypominamy, że oryginalnie w „Przekręcie” wystąpili Brad Pitt, Benicio Del Toro, Jason Statham i Vinnie Jones. Wpływy z box office'u wyniosły wraz z premierą dzieła ponad 80 milionów dolarów.

Co sądzicie o pomyśle obsadzenia Ruperta Grinta w serialowym „Przekręcie”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Przekręt