Obsada serialu „Roswell” ujawniona. Kto wcieli się w nastoletnich kosmitów i ich ziemskich przyjaciół?

Natalia Hluzow
06.03.2018 14:56
Obsada serialu „Roswell” ujawniona. Kto wcieli się w nastoletnich kosmitów i ich ziemskich przyjaciół? Fot. EAST NEWS

Jeśli przecieracie właśnie oczy ze zdumienia i zastanawiacie się, czy nie przenieśliście się przypadkiem w czasie do 1999 roku, nic w tym dziwnego. Ale nie stresujcie się – wciąż mamy rok 2018, a „Roswell” to po prostu kolejny reboot serialu z lat 90.

Mawia się, że historia zwykła zataczać koło. Idealnym dowodem tego stwierdzenia jest aktualna sytuacja na rynku filmowym i telewizyjnym. Do kin trafiło niedawno „Jumanji”, trwają przygotowania do 2. części „Gęsiej skórki”, a w telewizji (i na Netfliksie) już niebawem zadebiutują seriale „Czarodziejki”„Sabrina, nastoletnia czarownica” i „Roseanne”. Lata 90. wracają pełną parą także w nowych produkcjach, jak serial „Everything sucks” czy pełnometrażowy film o „Detektywie Pikachu”, a nawet nadchodząca część serii „X-Men”, ponieważ akcja „Dark Phoenix” będzie toczyła się właśnie w ostatniej dekadzie XX wieku. Nie dziwi więc specjalnie, że stacja The CW postanowiła sięgnąć też po inny sprawdzony hit z tamtych lat i zrealizować nową wersję „Roswell”. 6 marca 2018 poznaliśmy obsadę serialu.

O czym będzie nowa wersja „Roswell”?

Nowy serial, prócz tajemniczej historii związanej z rozbiciem się UFO w amerykańskim miasteczku w stanie Nowy Meksyk, będzie poruszał także wątek nielegalnych imigrantów w USA. Nie będzie to klasyczny reboot, który jak w przypadku „Czarodziejek” czy „Sabriny” opowie znaną historię w nowy sposób, lecz ciąg dalszy wydarzeń przedstawionych w produkcji z lat 90.

Główna bohaterka, Liz Ortecho, jest znużoną badaczką zajmującą się biomedycyną oraz córką nielegalnych imigrantów, która niechętnie powraca do swojego rodzinnego miasteczka. Tam odkrywa szokującą prawdę na temat swojej nastoletniej miłości, Maxa, który teraz pracuje jako policjant – Max jest kosmitą, który przez całe życie utrzymywał w tajemnicy swoje nieziemskie moce. Para wraca do siebie po latach i zaczyna wspólnie badać pochodzenie mężczyzny. Niestety, brutalny atak, po którym ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z obecności obcych na Ziemi, sprawia, że mężczyzna może zostać szybko zdemaskowany, a ich odradzający się romans - przerwany. 

„Roswell” – obsada nowej wersji serialu

W roli głównej bohaterki, Liz, zobaczymy Jeanine Mason, natomiast w jej dawnego chłopaka, Maxa, wcieli się Nathan Parsons, znany z serialu „Czysta krew”.

roswell obsada Fot. foto: Jonsac CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons; Mayer/face to face/REPORTER/EAST NEWS

 Prócz nich na ekranie zobaczymy Lily Cowles w roli Isabel, Michaela Vlamisa w roli Michaela, Tylera Blackburna jako sierżanta Alexa Manesa oraz Heather Hemmens, która wystąpi jako przyjaciółka Liz z dawnych lat, Maria.

obsada roswell Fot. foto: kadry z wideo, od lewej: Lily Cowles, Michael Vlamis, Tyler Blackburn, Heather Hemmens

W oryginalnym serialu w postaci te wcielali się Shiri ApplebyJason Behr oraz Katherine Heigl, Brendan Fehr, Colin HanksMajandra Delfino.

Scenariusz napisze Carina Adly MacKenzie, natomiast za kamerą stanie Julie Plec. Nowy serial będzie produkcją Warner Bros. Television, Amblin Television i Bender Brown Productions. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.