03.06.2020 11:21

Ruby Rose odchodzi z serialu "Batwoman". W jej miejsce dostaniemy nie tylko nową aktorkę, ale i nową postać

Serial The CW „Batwoman” znalazł się w specyficznym położeniu. Niedawno główna aktorka produkcji, Ruby Rose, w niewyjaśnionych okolicznościach podjęła decyzję o zakończeniu współpracy ze stacją i zrezygnowała z udziału w superbohaterskim serialu. I to w momencie, gdy produkcja dostała już zamówienie na drugi sezon.

Ruby Rose odchodzi z serialu "Batwoman". W jej miejsce dostaniemy nie tylko nową aktorkę, ale i nową postać
fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Teraz szefowie stacji znaleźli jednak rozwiązanie na tę niecodzienną sytuację. Zdecydowano się nie tyle obsadzić nową aktorkę w tej samej roli, co wprowadzić zupełnie nową bohaterkę, która przejmie schedę po dotychczasowej Batwoman.

Odejście Ruby Rose z serialu

Ruby Rose ogłosiła swoje odejście z serialu w połowie maja. Nie podając konkretnych powodów, podziękowała twórcom i reszcie obsady, życząc im dalszego udanego prowadzenia historii.

Asystentka produkcji przy "Batwoman" została sparaliżowana po wypadku na planie
Asystentka produkcji przy "Batwoman" została sparaliżowana po wypadku na planie
Przeczytaj także Asystentka produkcji przy "Batwoman" została sparaliżowana po wypadku na planie

W niedawnym poście w social mediach, dodała:

"

To nie była łatwa decyzja, ale ci którzy wiedzą, wiedzą. Nie chciałam jednak nie uhonorować wszystkich, którzy brali udział w tym i podkreślić, jak wielkie znaczenie miał ten projekt dla telewizji i naszej społeczności. Milczałam, ale dlatego, że to mój wybór, ale wiedzcie, że was uwielbiam. Wierzę, że następny sezon będzie równie fantastyczny. "

Rose mówiąc, że jej rola miała historyczne znaczenie dla telewizji oraz „naszej społeczności”, miała na myśli znaczenie reprezentacji społeczności osób LGBTQ+, jako że jej Batwoman była jedną z pierwszych wyautuowanych superbohaterek lesbijek na ekranie.

Batwoman
Batwoman
Przeczytaj także "Batwoman" - oceny 1. odcinka zmasakrowały nowy serial Arrowverse. Czy produkcja jest naprawdę aż tak zła?

Kim będzie nowa postać?

Teraz stacja The CW chce podążyć podobnym tropem w szukaniu nowej aktorki. Jak podaje portal Entertainment Weekly, studio rozpoczęło poszukiwania aktorki, która miałaby pojawić się w serialu w 2. sezonie.

Powołując się na informację dotyczącą castingu do roli w serialu, zapostowaną przez jednego z użytkowników portalu Reddit (która została już skasowana, po interwencji studia), twórcy serialu poszukują nowej aktorki, która wcieli się w postać Ryan Wilder.

"

Ryan Wilder jest dwudziestokilkuletnią kobietą, która jest kompletnym przeciwieństwem Kate Kane (bohaterki Ruby Rose). Jest sympatyczna, bałaganiarska i nieposkromiona. Nie stroni też od głupawych dowcipów. "

"

Nie posiadając nikogo w swoim życiu, kto trzymałby jej życie w ryzach, dziewczyna spędziła lata jako dilerka narkotyków, unikając policji Gotham i chowając swój ból w złych nawykach. Dziś wyszła na prostą i otrzeźwiała. Mieszka w wanie ze swoją roślinką. Dziewczyna, która ukradłaby mleko kotu na ulicy i potrafi zabić gołymi rękami. Ryan jest najgroźniejszym typem przeciwnika: piekielnie uzdolnionym i szaleńczo zdyscyplinowanym. "

"

Wyautowana lesbijka. Atletyczna. Nieokrzesana. Pełna pasji, i często myląca się w swoich poglądach. Zdecydowanie nie stereotypowa bohaterka Ameryki. "

Warto podkreślić, że ogłoszenie podkreślało, że zachęca, aby aktorki ze środowiska LGBTQ+ brały udział w castingu.

kadr z serialu Batwoman
kadr z serialu Batwoman
Przeczytaj także Gwiazda "Batwoman" musiała przejść operację. Groził jej paraliż

Dziennikarze portalu Entertainment Weekly zwracają uwagę, że zmiana centralnej postaci serialu jest zagraniem nietypowym, ale równocześnie wydaje się być niezwykle zgodnym z komiksowym dziedzictwem. Można bowiem uznać, że wprowadzenie nowej bohaterki, która będzie dzierżyć superbohaterskie brzemię, ma silny związek z motywem dziedzictwa postaci i przekazywaniem pałeczki nowemu pokoleniu.

Tego rodzaju zagrania to w końcu częsty motyw komiksowego świata. Przykładami, które od razu przychodzą na myśl jest chociażby Miles Morales, który stał się nowym Spider-Manem, Jane Foster, która stała się nowym Thorem, choć to przykłady z konkurencyjnego Marvela. Ba! Nawet sama postać Batwoman zbudowana jest dokładnie na tym pomyśle. W końcu Kate Kane po powrocie do Gotham zaczyna działać jako Batwoman, pod nieobecność Batmana.

Czytaj także: Henry Cavill powróci do roli Supermana w filmie o Człowieku ze stali od J.J. Abramsa? 

Czy będziesz oglądać serial "Batwoman" z nową bohaterką?

Tagi: News Seriale Batwoman