Ruszyły prace nad serialem "Kajko i Kokosz". Twórcy ujawnili szczegóły produkcji

23.05.2020 17:35
Ruszyły prace nad serialem "Kajko i Kokosz". Twórcy ujawnili szczegóły produkcji Fot. GAWEL PAWLOWSKI/East News

Kultowy komiks "Kajko i Kokosz" już wkrótce doczeka się ekranizacji. Studio Ego Film ogłosiło start pracy nad produkcją.

Kiedy pada hasło "komiksy", większości z nas w głowie pojawiają się postacie z uniwersum Marvela i DC. Jednak ten rodzaj przekazu świetnie rozwija się także w Polsce i to już od lat 70. Na początku dekady powstała seria "Kajko i Kokosz" o słowiańskich wojach toczących spory ze Zbójcerzami pod dyktandem Hegemona.

Serial "Kajko i Kokosz" już w produkcji. Co o nim wiemy?

W 2018 roku pojawiła się informacja, że komiks doczeka się ekranizacji w postaci serialu animowanego, który wyprodukuje warszawskie studio Ego Film. Pomysł spotkał się z aprobatą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, od której otrzymał dotację w wysokości 390 tysięcy złotych. Rok później ruszyły prace nad pilotem wyczekiwanego serialu.

Przeczytaj także

Posłuchaj podcastu

Szefowa Ego Film, Ewelina Gordziejuk, w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl wyjaśnia:

Nie chcemy, aby fani byli rozczarowani. To ma być ukłon w stronę twórczości Christy. Serial będzie realizowany w animacji 2D, plastyka będzie oczywiście dostosowana do potrzeb animacji, ale w taki sposób by projekty były rozpoznawalne i zgodne z oryginalną plastyką z komiksów. Fundacja Kreska im. Janusza Christy będzie brała udział w konsultacjach, zarówno jeżeli chodzi o scenariusze, jak i opracowanie plastyczne serii.

Aktualnie twórcy nie podają nawet orientacyjnej daty premiery produkcji, nie wiemy również, gdzie będzie ona emitowana.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.