21.03.2016 15:20

Ryan Murphy: Mamy dwa pomysły na 6. sezon „American Horror Story”

Twórcy w myśl realizowanego przez nich serialu pozostają tajemniczy w stosunku do tego czego możemy się spodziewać po kolejnej serii odcinków. Co o 6. sezonie „American Horror Story” powiedział Ryan Murphy?

Ryan Murphy: Mamy dwa pomysły na 6. sezon „American Horror Story”
foto: materiały prasowe

Serial słynie z tego, że w każdej kolejnej odsłonie powracają ci sami aktorzy jednak w innych rolach. Czasami dochodzi do pewnych zawirowań - niektóre nazwiska znikają z obsady, a zastępują je nowe. Tak było np. z „American Horror Story: Hotel”, gdzie już zabrakło Jessiki Lange, a zamiast niej pojawiła się Lady Gaga.

Kogo zatem będziemy mogli zobaczyć w 6. sezonie produkcji? Podczas konferencji w ramach PaleyFestu w Los Angeles, Ryan Murphy, wyznał, że wszyscy obecni na sali aktorzy znajdą się w kolejnych odcinkach. Dotyczy to takich artystów, jak Finn Wittrock, Cheyenne Jackson, Wes Bentley, Matt Bomer, Angela Bassett, Denis O’Hare, Kathy Bates i Sarah Paulson. Wiadomo również, że na ekranie pojawi się ponownie Lady Gaga, która za swoją kreację otrzymała Złoty Glob w kategorii Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym.

Twórcy nie zdradzili o czym będą traktować nowe odcinki, jednak Ryan Murphy wyznał, że branych pod uwagę jest kilka koncepcji:

"

Ten serial od zawsze traktowałem jako operę. Pracujemy nad dwoma pomysłami jednocześnie, co dotychczas nam się nie zdarzało. Oba z nich mają swój charakter. Wydaje mi się jednak, że wiem który okaże się zwycięzcą. "

Wszyscy, którzy zastanawiali się czy poszczególne sezony „American Horror Story” tworzą jedną spójną całość, mogą już odetchnąć. Murphy zdradził, że te domysły są prawdziwe:

"

Zagłębiając się w wydarzenia z serialu zobaczymy, że to jedno uniwersum i każdy ze światów jest ze sobą powiązany. Wydaje mi się interesujące, że mieliśmy odcinek, w którym Sarah Paulson zagrała dwie ze swoich postaci w jednej osobie. "

Wymieniona przez Murphy'ego aktorka wypowiedziała się m.in. o tym, jak postrzega Lady Gagę:

"

 Przypomina mi Jessikę Lange. Jest jedną z najbardziej zaangażowanych emocjonalnie w swoją rolę aktorek, z jakimi pracowałam. To niesamowicie odważna osoba. "

A co ze wspomnianą Jessiką Lange? Na dany moment nikt nie dał do zrozumienia, że możemy liczyć na jej powrót. Jednak ona sama wyznała w jednym z wywiadów, że gdyby jej złożono ofertę, to by jej nie odrzuciła:

"

Gdyby Ryan przyszedł do mnie i spytał, czy chciałabym zagrać mniejszą rolę na kilka odcinków, bez wątpienia bym się zgodziła i byłabym szczęśliwa. Współpraca z nim była wspaniała, więc chętnie bym ją kontynuowała. "

A Wy jaka historię zobaczylibyście w 6. sezonie „American Horror Story”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale American Horror Story