Gwiazda „Riverdale” twierdzi, że serial nie będzie współdzielił uniwersum z „Sabriną”

Natalia Hluzow
20.02.2018 16:19
Gwiazda „Riverdale” twierdzi, że serial nie będzie współdzielił uniwersum z „Sabriną” Fot. kadr z wideo

Ta wiadomość zasmuci wszystkich fanów Archie Comics, którzy liczyli, że postaci znane z „Riverdale” w końcu spotkają Sabrinę, nastoletnią czarownicę. 

Odkąd pojawiła się informacja, że powstanie nowy serial Netfliksa na podstawie komiksu „Chilling Adventures of Sabrina”, mówi się, że ma on być spin-offem popularnej produkcji stacji CW pt. „Riverdale”. Zapowiedzi te nie zmieniły się nawet w momencie, kiedy okazało się, że projekt związany z Sabriną przenosi się z CW do Netfliksa. Wszystko wskazuje jednak na to, że seriale nie będą toczyć się we wspólnym uniwersum, mimo tego, że łączy je ich twórca, Roberto Aguirre-Sacasa, a Greendale, w którym mieszka Sabrina jest od Riverdale oddzielone jedynie rzeką.

„Sabrina” i „Riverdale” nie będą dzieliły wspólnego uniwersum?

Fani Archie Comics, które odpowiada za stworzenie zarówno Sabriny, jak i postaci znanych z „Riverdale”, niemal od początku istnienia serialu CW czekali na pojawienie się Sabriny w jednym z epizodów. Okazało się jednak, że bohaterka nie pojawi się w istniejącym serialu, lecz dostanie swój własny. Produkcja będąca rebootem „Sabriny, nastoletniej czarownicy” z lat 90. zapowiada się całkiem nieźle. Niestety, jak twierdzi gwiazda „Riverdale”, Lili Reinhart, świat Sabriny nigdy nie połączy się ze światem istniejącego serialu. Zapytana w jednym z ostatnich wywiadów o to, czy grana przez nią bohaterka, Betty, wystąpi w serialu o nastoletniej czarownicy, odpowiedziała:

Myślę, że Betty jest wyłącznie częścią świata Riverdale i nie ma tutaj sensu żaden crossover. Właśnie dlatego podjęto ostatecznie decyzję, żeby przenieść serial do Netfliksa - żeby osadzić Sabrinę i Riverdale w zupełnie oddzielnych uniwersach. Nie znam tak naprawdę planów Roberto, co do Sabriny i jakie nadnaturalne moce czy magia będą tam używane. Wiem tylko, że to nie istnieje w Riverdale. Przynajmniej na razie. Więc nie miałoby to sensu, żeby te dwa światy się zderzały. Więc nie powinniście spodziewać się Betty w świecie Sabriny.

riverdale Fot. foto: materiały prasowe

Choć ta informacja może zasmucić wielu zwolenników idei wspólnego uniwersum, wypowiedź Reinhart zdaje się mieć sens. Niemniej, nie należy tracić nadziei, że Sabrina odwiedzi kiedyś Riverdale. Sam Aguirre-Sacasa w wywiadzie dla The Wrap nie skreślił takiej możliwości. Powiedział wtedy:

Riverdale jest po jednej stronie Sweetwater River, a Greendale, gdzie mieszka Sabrina, jest na drugiej. Istnieje pewna mityczna idea, że na jednej stronie rzeczy jest jedna rzeczywistość, a po drugiej inna. Ale na pewno istnieje uniwersum, w którym Sabrina może pojawić się w Riverdale, podczas gdy inna wersja Sabriny istnieje w swojej czarodziejskiej bańce. 

Z powyższej wypowiedzi można więc wywnioskować, że choć przedstawione w serialach światy nigdy się nie połączą, istnieje szansa, że inna wersja Sabriny zagości kiedyś w Riverdale. 

„Sabrina” - obsada serialu 

Nowy serial o Sabrinie będzie opowiadał mroczną wersję wydarzeń znanych z popularnego w latach 90. sit-comu. Netflix, który od razu zamówił dwa sezony, coraz bardziej rozbudowuje obsadę swojej nowej produkcji. W tytułową rolę nastoletniej czarownicy wcieli się Kiernan Shipka. Jej najlepszą przyjaciółkę zagra Jaz Sinclair, zaś kuzyna - Chance Perdomo. W serialu wystąpi też Michelle Gomez jako nauczycielka Sabriny i wcielenie Madame Satan oraz Lucy Davis jako ciotka dziewczyny, Hilda Spellman. Nie zabraknie również wiernego towarzysza czarownicy, kota Salema. Serial ma liczyć 20 odcinków i zadebiutować jeszcze w 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.