Aktorka z „Władcy Pierścieni” dołączyła do obsady rebootu „Sabriny”. W kogo się wcieli?

Natalia Hluzow
21.02.2018 15:17
Aktorka z „Władcy Pierścieni” dołączyła do obsady rebootu „Sabriny”. W kogo się wcieli? Fot. kadr z filmu "Władca pierścieni: Dwie wieże"

Obsada nowej wersji „Sabriny” w produkcji Netfliksa jest już niemal kompletna. Właśnie poznaliśmy nazwisko kolejnej gwiazdy, która wcieli się w jedną z głównych ról. 

Jej droga nie wiodła być może prosto z Rohanu do Greendale, niemniej, Miranda Otto znana jako Eowina z „Władcy Pierścieni” dołącza właśnie do obsady nowego serialu o Sabrinie, nastoletniej czarownicy.

Miranda Otto jako ciotka Zelda

Australijską aktorkę ostatnio mogliśmy oglądać w filmie „Annabelle: Narodziny zła”, a także w serialu „24: Dziedzictwo”. Teraz stanie się pełnokrwistą czarownicą, Zeldą Spellman, czyli jedną z ciotek i opiekunek Sabriny, w serialu Netfliksa opartym na komiksie „Chilling Adventures of Sabrina”. Poza Kiernan Shipką w tytułowej roli, partnerować jej będzie Lucy Davis jako ciotka Hilda. W sit-comie „Sabrina, nastoletnia czarownica” z lat 90. w role te wcielały się Beth Broderick i Caroline Rhea. 

ciotki sabriny Fot. foto: kadr z wideo "Original 'Sabrina, the Teenage Witch' Cast Reacts to The CW's 'Chilling Adventures' Reboot"

Zelda w niezatytułowanym jeszcze serialu Netfliksa ma być kobietą dumną i gorliwie wierzącą w to, że nie ma większego zaszczytu nad możliwość służenia Czarnemu Panu w szeregach Kościoła Nocy. To ona pilnuje dyscypliny w rodzinie i troszczy się o bezpieczeństwo Sabriny w przeciwieństwie do bardziej beztroskiej i postrzelonej Hildy. 

Obsada nowej wersji „Sabriny”

Wszystko wskazuje na to, że zdjęcia do rebootu serialu rozpoczną się już niebawem, gdyż znana jest prawie cała kluczowa obsada. Obok Kiernan Shipki, Mirandy Otto i Lucy Davis w rolach pań Spellman, w serialu wystąpią: Chance Perdomo jako Ambroży Spellman, kuzyn Sabriny, Jaz Sinclair jako jej przyjaciółka o imieniu Rosalind oraz Michelle Gomez w roli nauczycielki z Baxter High, nad którą władzę przejmuje Madame Satan. Wciąż nie wiadomo jeszcze, kto użyczy głosu ulubieńcowi publiczności, czyli kotu Salemowi, jednak pewne jest, że zaklęty w sierściucha czarnoksiężnik pojawi się w serialu. Niebawem powinniśmy też poznać nazwisko aktora, który wcieli się w chłopaka Sabriny, Harvey'a Kinkle'a. 

Kiedy premiera „Sabriny” na Netfliksie?

Netflix zapowiedział już dwa sezony serialu, z których pierwszy ma trafić na platformę jeszcze w 2018 roku. Produkcja będzie znacznie różnić się od tego, co znają fani telewizyjnej „Sabriny, nastoletniej czarownicy”. Oparta na komiksie Archie Horror, będzie mroczną wersją znanej historii, pełną okultyzmu i czarnoksięstwa. Sabrina w serialu Netfliksa będzie zmagać się ze swoją dwoistą naturą pół-człowieka i pół-czarownicy i bezustannie walczyć z ciemnymi siłami zagrażającymi jej i jej rodzinie, jednocześnie próbując sobie radzić z codziennymi sprawami. 

Twórcą komiksu „Chilling Adventures of Sabrina”, jak i nowego serialu jest Roberto Aguirre-Sacasa, który odpowiada również za sukces „Riverdale”. I choć „Sabrina” od początku była zapowiadana jako spin-off tej produkcji, seriale nie będą toczyć się we wspólnym uniwersum, lecz w zupełnie oddzielnych światach. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.