Saga piwa i ognia, czyli reklama z Super Bowl osadzona w świecie "Gry o tron"

Sergiusz Kurczuk
04.02.2019 11:22
Game of Thrones X Bud Light|undefined Fot. GameofThrones/YouTube

Podczas Super Bowl 2019 pojawiła się reklama piwa Bud Light, która jednocześnie w zabawny sposób zapowiada finał "Gry o tron". W spocie pojawił się nie tylko jeden ze smoków, ale również Gregor Clegane znany jako Góra.

Super Bowl to wydarzenie sportowe bliskie sercu również wielu kinomanów. W przerwach między rozgrywkami pojawiają się bowiem zwiastuny nadchodzących filmów i seriali. Fani "Gry o tron" przewidywali, że podczas 53. rozgrywek Super Bowl zobaczą w końcu zwiastun 8. sezonu serialu HBO z prawdziwego zdarzenia. Niestety trochę się przeliczyli. Zamiast zapowiedzi finału walki o Żelazny Tron wyemitowano reklamę rozgrywającą się w Westeros.

Przeczytaj także

"Gra o tron" sezon 8 - reklama piwa Bud Light z Super Bowl 2019

W krótkim wideo pojawia się nie tylko reklamowany produkt, ale również wiele odniesień do "Gry o tron". Chociaż początkowo akcja wydaje się rozgrywać po prostu w czasach średniowiecznych, widzowie szybko zauważają, że w rzeczywistości to świat fantasy pochodzący z powieści autorstwa George'a R.R. Martina.  Jak prezentuje się reklama piwa Bud Light?

Akcja reklamy rozpoczyna się w loży królewskiej. Para cieszy się pięknym dniem, piwem Bud Light i rozpoczynającym się właśnie turniejem rycerskim. Nagle wśród dźwięków trąb i okrzyków publiczności na arenę wkracza Bud Knight - rycerz odziany w zbroję nawiązującą do kolorystyki piwa. Przygotowuje się do walki, wręczając swoim giermkom butelki trunku, rzucając słynnym żartem "Potrzymaj mi piwo". Pojawia się jednak jego rywal, budzący zainteresowanie zgromadzonych. Bud Knight zostaje strącony z konia i okazuje się, że jego adwersarzem jest sam Gregor Clegane znany jako Góra. Wasal Lannisterów zabija niebieskiego rycerza w ten sam sposób, w jaki pozbawił życia Oberyna Martella.

To jednak nie koniec zwrotów akcji. Nagle nad zgromadzonymi pojawia się jeden ze smoków Daenerys Targaryen, który puszcza z dymem całą arenę. Pożoga trwa, a w tle słyszymy słynny motyw muzyczny z "Gry o tron". Na ekranie pojawia się też napis przypominający o zbliżającej się wielkimi krokami premierze ostatniego sezonu serialu.

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera serialu?

Finał produkcji zadebiutuje na HBO już 14 kwietnia 2019 roku. W Polsce serial trafi na HBO i HBO GO 15 kwietnia. Ostatni sezon będzie składał się z sześciu odcinków, trwających po 90 minut. Za reżyserię odpowiadają David Nutter, Miguel Sapochnik, David Benioff i Dan Weiss.

>>Zobacz też: Najpopularniejsza teoria fanów dotyczącą "Gry o tron" obalona<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.