02.07.2019 11:14

"Sandman" - poznaliśmy opis fabuły serialu i nazwiska twórców. Czy w produkcji pojawi się Lucyfer?

Netflix oficjalnie potwierdził, że powstaje serial "Sandman", którego producentami i twórcami będą Neil Gaiman i David Goyer. Poznaliśmy opis fabuły i trochę szczegółów dotyczących produkcji. 

Sandman
foto: materiały prasowe/ IGN

Stało się. Po prawie 30 latach od komiksowego debiutu, Pan Snów doczeka się pierwszej ekranizacji. Netflix oficjalnie potwierdził serial "Sandman" i zlecił już powstanie 1. sezonu produkcji, który będzie liczył 11 odcinków. Producentami programu zostali David Goyer (długoletni pracownik DC Comics i współtwórca wielu scenariuszy filmów na podstawie komiksów) oraz Neil Gaiman, czyli twórca oryginalnej serii powieści graficznych.

Sandman - znamy opis fabuły serialu

Netflix opublikował oficjalne oświadczenie prasowe w zagranicznych mediach, w którym cytowano wiceprezesa ds. oryginalnych seriali w Netfliksie, Channinga Dungeya. Mężczyzna nie krył zachwytu nad perspektywą pracy przy "Sandmanie":

"

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że rozpoczynamy pracę z genialną drużyną stworzoną przez Neila Gaimana, Davida Goyera i Allana Heinberga, których celem jest powołanie "Sandmana" do życia. Świetne postaci, głęboka fabuła, niesamowite światy i wielowymiarowe uniwersum kochane przez fanów na całym świecie będzie podstawą nowej, epickiej serii. "

Sandman #3
Sandman #3
Przeczytaj także Netflix stworzy aktorski serial na podstawie "Sandmana" Neila Gaimana

Platforma streamingowa opublikowała również ogólny zarys fabuły, który raczej będzie brzmiał znajomo dla każdej osoby znającej komiksowe pierwowzory:

"

Bogaty miks współczesnego mitu i mrocznej fantastyki, w którym współczesna fikcja, dramaty historyczne i legendy są bezproblemowo połączone. "Sandman" opowie o ludziach i miejscach dotkniętych przez Morfeusza, Pana Snów, który stara się naprawić kosmiczne i ludzkie błędy, które popełnił na przestrzeni swojej egzystencji. "

Warto zadać jedno pytanie - czy w serialu pojawi się Lucyfer? W końcu obydwie serie są obecnie tworzone przez Netfliksa, a Pan Piekieł pojawił się w uniwersum DC właśnie w serii "Sandman", gdzie kilkukrotnie spotkał się z Morfeuszem. Patrząc na ogromną popularność "Lucyfera", to gościnny występ Toma Ellisa w jednym z odcinków produkcji o Panu Snów byłby zdecydowanie ciepło przyjęty.

Na razie data premiery "Sandmana" pozostaje nieznana.

Tagi: Seriale Netflix Sandman