17.02.2020 16:47

"Sandman" - poznaliśmy opisy głównych postaci serialu Netfliksa

Chociaż nie mieliśmy żadnych porządnych informacji na temat "Sandmana" odkąd ogłoszono stworzenie serialu Netfliksa na podstawie twórczości Neila Gaimana, to teraz w internecie pojawiły się nowe doniesienia na temat bohaterów oraz planowanej daty rozpoczęcia zdjęć.

Sandman
foto: materiały prasowe/Vertigo

Full Circle Cinema podzieliło się półoficjalnymi informacjami na temat nadchodzącego "Sandmana" - chodzi o dwóch głównych bohaterów produkcji, czyli Morfeusza/Sen oraz Corinthiana (który będzie kreowany na "antagonistę" Snu). Tytułowy Pan Snów jest opisywany jako "wysoki, szczupły, ze skórą w kolorze kości. Ma czarne włosy i dwie gwiazdy zamiast oczu. Jest bardzo dokładny w swojej misji, ale nie radzi sobie z humorem i często bywa niewrażliwy. Bywa narcystyczny i trudno wychodzi mu wybaczanie".

Sandman - pojawiły się opisy postaci

Brzmi to jak Sandman, którego mogliśmy poznać w powieściach graficznych Neila Gaimana. Według informacji FCC, Netflix poszukuje mężczyznę o dowolnym kolorze skóry w wieku 25-34 lat. Drugą postacią jest wspomniany Corinthian. Postać jest opisana jako "seksowny złoczyńca" programu, a Netflix poszukuje białego mężczyzny w wieku 30-35 lat, by zagrał postać. 

Sandman
Sandman
Przeczytaj także "Sandman" - poznaliśmy opis fabuły serialu i nazwiska twórców. Czy w produkcji pojawi się Lucyfer?

W komiksach Corinthian jest koszmarem stworzonym przez Morfeusza, który dostaje się na Ziemię, gdzie staje się seryjnym mordercą. Był głównym antagonistą w serii "The Dolls House" (zeszyt #10 całej serii), co sugeruje, że twórcy planują nieco pokombinować z materiałem źródłowym. 

Pierwszy sezon ma liczyć 10 odcinków, z których każdy będzie liczył około godziny. Produkcja ma się rozpocząć już w maju 2020 roku. Biorąc jednak pod uwagę poprzednie problemy z adaptacjami "Sandmana", fani uwierzą w serial dopiero wtedy, gdy zobaczą na własne oczy jego zwiastun. 

Głównym scenarzystą i showrunnerem serii będzie Allan Heinberg, natomiast twórca "Sandmana", czyli Neil Gaiman, będzie pełnił rolę producenta wykonawczego. Pomoże mu w tym David Goyer. Data premiery serialu jest nieznana.

Foto: kadr z serialu "Lucyfer"/ Netflix
Foto: kadr z serialu "Lucyfer"/ Netflix
Przeczytaj także Gwiazdor "Good Omens" nowym Lucyferem? Zastąpi ulubieńca fanów!
Tagi: Netflix DC Comics Sandman