Scarlet Witch i Vision świętują ważny dzień w nowym fragmencie serialu "WandaVision"

13.01.2021 11:41
Vision - Paul Bettany - Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów - kadr z filmu Marvela Fot. Everett Collection/East News

Zbliża się premiera pierwszego odcinka serialu "WandaVision". Z tego powodu Marvel Studios podzieliło się kolejnym klipem ze swojej najnowszej produkcji.

Już niedługo rozpocznie się Faza Czwarta kinowego uniwersum Marvela. Inauguracją nowej ery MCU będzie pierwszy odcinek serialu "WandaVision". Oczekiwanie na premierę umili fanom nowy fragment produkcji o członkach Avengers.

"WandaVision" - nowy klip z serialu Marvela

Wszystko wskazuje na to, że serial "WandaVision" będzie się znacznie różnił od tego, do czego przyzwyczaiło nas kino superbohaterskie. Szef Marvel Studios - Kevin Feige zapowiedział zresztą, że pierwszy serial MCU jest swego rodzaju eksperymentem.

Polecamy

Pierwsze reakcje na "WandaVision" są niezwykle pozytywne, więc istnieje spora szansa, że będzie to eksperyment w pełni udany. Ze zwiastunów i zapowiedzi twórców wynika, że produkcja złoży hołd amerykańskim, sitcomom. W pierwszym klipie mogliśmy zobaczyć nawiązanie do serialu "Ożeniłem się z czarownicą". Drugi jest utrzymany w podobnej konwencji, ale pozbawiony nadnaturalnych sytuacji (nie licząc oczywiście faktu, że Vision jest syntezoidem). Zresztą przekonajcie się sami.

W powyższej humorystycznej scenie Vision wraca do domu, by zorientować się, że zapomniał o ważnej dla Scarlett Witch dacie. Heros próbuje wyjść z sytuacji z twarzą i udaje, że doskonale wie, dlaczego termin jest zapisany w kalendarzu ściennym. Niestety fragment kończy się, zanim widzowie mają szansę na poznanie konkluzji rozmowy pomiędzy bohaterami. Całość została utrzymana w naiwnym i staroświeckim klimacie sitcomów lat 60., co potęguje czarnobiały filtr, mający przypominać efekt starej telewizji.

Polecamy

Niewykluczone, że pozornie błaha scenka w rzeczywistości okaże się mieć o wiele bardziej mroczne znaczenie. Wszystko wskazuje na to, że większa część serialu rozgrywa się w rzeczywistości wykreowanej przez Wandę Maxmimoff, która nie może poradzić sobie po stracie ukochanego. Jakie wydarzenie skrywa data? Przekonamy się już za jakiś czas.

Polecamy

"WandaVision" - kiedy premiera?

W serialu ze scenariuszem Jac Schaeffer reżyserowanym przez Matta Shakmana wystąpili Elizabeth Olsen w roli Wandy Maximoff/Scarlet Witch, Paul Bettany jako Vision, Randall Park jako Agent Jimmy Woo, Kat Dennings w roli Darcy Lewis, Teyonah Parris wcielającą się w dorosłą Monicę Rambeau oraz Kathryn Hahn grającą tajemniczą Agnes. Do obsady dołączyła również Emma Caulfield - gwiazda serialu "Buffy: Postrach wampirów", która wcielała się w Anyę Jenkins. Na razie nie wiadomo, kogo zagra w produkcji Marvela. Aktorka poinformowała o nowej roli za pośrednictwem Twittera. 

Polecamy

"WandaVision" trafi na platformę streamingową Disney+ już 15 stycznia 2021 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy serial będzie dostępny w Polsce. Zdradzono jednak, że pierwszy sezon będzie liczył 9 odcinków.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.