Scenarzysta „Johna Wicka” stworzy serial o Hitmanie
Sergiusz Kurczuk
14.11.2017 12:15
Scenarzysta „Johna Wicka” stworzy serial o Hitmanie Fot. kadr z gry Hitman: Rozgrzeszenie

Agent 47 powraca by zabijać w ekranizacji. Tym razem zobaczymy telewizyjną adaptację najsłynniejszego płatnego zabójcy świata. Scenariusz serialu na postawie gier „Hitman” stworzy Derek Kolstad. 

Ekranizacje gier wideo to temat, którego wielu fanów zarówno filmów, jak i cyfrowej rozrywki, woli nie poruszać. Zazwyczaj kinowe i telewizyjne produkcje na podstawie gier nie mają za wiele wspólnego z oryginałami, a jako filmy są zwyczajnie w świecie słabe. „Hitman” to seria, która powstała w roku 2000. Gracze wcielają się w łysego zabójcę z kodem kreskowym na potylicy o kryptonimie Agent 47. Wykonując kolejne zlecenia, odkrywają mroczną przeszłość głównego bohatera. Kolejne części miały swoje lepsze i gorsze momenty, ale dla wielu seria jest świętością. Stacja Hulu, która zamierza stworzyć serial o Agencie 47, stanie więc przed wielkim wyzwaniem.

Jak donosi serwis Deadline, scenariusz do pilota nowej produkcji ma napisać znany z pierwszej części „Johna Wicka” Derek Kolstad. Kolstad wraz z Adrianem Askariehem i Chuckiem Gordonem zajmie się też produkcją serialu. Praca nad serią jest na wczesnym etapie i na razie nie wiadomo, kto wcieli się w tytułową rolę, ani czego ma dotyczyć fabuła. To nie pierwsza przygoda Hitmana z kamerami filmowymi. W 2007 roku powstał „Hitman” z Timothym Olyphantem w roli tytułowej. Po 8 latach stworzono reboot zatytułowany „Hitman: Agent 47”, w którym wystąpił Rupert Friend. Obie produkcje dostały jednak kiepskie recenzje.

Telewizja wydaje się idealnym medium do przestawienia klimatu panującego w grze. Rozbijając historię na odcinki, widz ma okazję dogłębnie poznać bohatera oraz jego modus operandi. W końcu w grze chodziło o to, by wykonać zadanie tak, by nikt nie zauważył głównego bohatera. Jeśli twórcy odpowiednio podejdą do tej produkcji, jest szansa, że odniesie ona sukces. Czy serialowa wersja Hitmana w końcu pokaże światu, że można stworzyć przyzwoitą adaptację gry wideo?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.