26.10.2018 13:47

Scenarzysta "Ricka i Morty'ego" stworzy nowego animowanego "Star Treka"

Niedługo przedstawiciele Kosmicznej Floty powrócą w nowym serialu animowanym. Za scenariusz odpowie nagrodzony Emmy scenarzysta Mike McMahan znany z "Ricka i Morty'ego".

Scenarzysta "Ricka i Morty'ego" stworzy nowego animowanego "Star Treka"
foto: kadry z seriali Star Trek oraz Rick i Morty

"Star Trek" to jedna z najsłynniejszych marek science fiction w historii kina i telewizji. W 2017 roku zadebiutował nowy serial aktorski pod tytułem "Star Trek: Discovery", a obecnie trwają prace nad kolejnymi filmowymi i telewizyjnymi wersjami historii o kosmicznej załodze statku badawczego. Po sukcesie oryginalnego "Star Treka" w telewizji pojawiła się animowana wersja przygód uczestników kosmicznej wyprawy statku Enterprise.

Obecnie animacja cieszy się dużym powodzeniem za sprawą różnego rodzaju przeróbek. Serwis streamingowy CBS All Access ogłosił, że niebawem powstanie zupełnie nowa produkcja, tym razem o charakterze komediowym. Odpowie za nią jeden ze scenarzystów "Ricka i Morty'ego".

"Star Trek" - nowy serial animowany ze scenariuszem Mike'a McMahana

Tym razem nie zobaczymy kapitana Kirka i dowodzonego przez niego pojazdu. Nowy serial o tytule "Star Trek: Lower Decks" opowie o najmniej istotnym statku Kosmicznej Floty. Jego załogą będzie ekipa wspierająca innych badaczy wszechświata. Scenarzystą serialu został nagrodzony nagrodą Emmy Mike McMahan. Fani serii nie powinni być zdziwieni tym wyborem, ponieważ McMahan jest wieloletnim fanem "Star Treka", co udowodnił, zamieszczając na swoim Twitterze pomysły na fabułę nowego sezonu serialu "Star Trek: Następne pokolenie". Na ich podstawie powstała nawet książka "Star Trek: The Next Generation: Warped: An Engaging Guide to the Never-Aired 8th Season".

McMahan jest znany jako scenarzysta i producent wykonawczy popularnej animacji "Rick i Morty". Biorąc pod uwagę, że "Star Trek: Lower Decks" będzie komedią, prawdopodobnie zobaczymy absurdalne poczucie humoru znane z historii o Ricku i jego głupawym wnuczku Mortym.

"Star Trek: Lower Decks" - kiedy premiera nowej animacji?

Serial powstanie dzięki CBS Eye Animation Productions i nowemu ramieniu CBS Television Studios o nazwie Secret Hideout, zajmującego się produkcjami animowanymi. McMahan będzie pełnił rolę producenta wykonawczego również przy "Star Trek: Lower Decks". Pomogą mu w tym Alex Kurtzman, Heather Kadin, Rod Roddenberry, Trevor Roth, Katie Krentz i Aaron Baiers. Stacja zamówiła z góry dwa sezony serialu. Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy pierwszy z nich, ale prawdopodobnie premiera odbędzie się jeszcze w roku 2019.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Star Trek Rick i Morty