20.09.2018 12:13

Scenarzysta „Wonder Woman” przygotowuje serial Marvela o superbohaterkach

Stacja ABC przygotowuje nowy serial, który skupi się na superbohaterkach ze stajni Marvela. O których? Tego na razie nie wiemy. Nie znamy też daty premiery.

Allan Heinberg
foto: Wikipedia/Purepop

Według portalu Deadline, Marvel kontynuuje współpracę ze stacją ABC, która do tej pory przyniosła nam takie perełki, jak „Inhumans” czy zdecydowanie lepszych „Agentów T.A.R.C.Z.Y.”. Scenariusz nowej produkcji zostanie przygotowany przez Allana Heinberga, twórcę skryptu do „Wonder Woman” i opowie o „mniej znanych postaciach ze świata Marvela”.

Każdy odcinek ma trwać koło godziny, a gatunkowo ma należeć do „seriali obyczajowych o superherosach” i przypominać dwie wspomniane produkcje ABC. Producentami wykonawczymi mają zostać Jeff Loeb, szef Marvel TV oraz sam Heinberg. Na razie nie wiemy, które komiksowe bohaterki będą odgrywały główne role w serialu. 

O kim będzie nowy serial Marvela?

Deadline twierdzi, że produkcja ABC i Marvela może skupić się na takich drużynach, jak A-Force, Lady Liberators czy Fearless Defenders, ponieważ to właśnie one są mało znanymi zespołami superbohaterek. Niestety, na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia ze strony twórców.

Tym samym sposobem niezatytułowany projekt ABC dołącza do serialowego świata Marvela, który już teraz jest całkiem przepastny, a z tego co widzimy, będzie jeszcze większy - w końcu nie tak dawno zapowiedziano, że powstaną dwa mini-seriale nawiązujące do MCU, w których główne role będą grali Loki i Scarlet Witch. Wcielą się w nich aktorzy znani z filmów Marvel Studios, czyli kolejno Tom Hiddleston oraz Elizabeth Olsen. Kto wie których bohaterów niedługo zobaczymy na małym ekranie?

Na razie nie mamy więcej informacji na temat serialu o marvelowskich superheroinach. Możemy jedynie zakładać, że jego premiera odbędzie się jesienią 2019 roku, kiedy to rozpocznie się nowy sezon programowy ABC.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wonder Woman Marvel