Scenarzystka animowanego serialu o „Deadpoolu” opowiada o szczegółach produkcji

Kamil Kacperski
23.02.2018 12:00
Scenarzystka animowanego serialu o „Deadpoolu” opowiada o szczegółach produkcji

Stefani Robinson wyjawiła szczegóły nadchodzącej animacji opowiadającej o najemniku z niewyparzoną gębą. Porównała go również z filmową wersją Ryana Reynoldsa.

Scenarzystka potwierdziła, że animowana wersja Wade'a Wilsona będzie się znacząco różniła od tej, do której przyzwyczajeni są widzowie. Według Stefani Robinson, serialowy najemnik będzie bardziej przypominał tego, który pojawił się w pierwszych komiksach autorstwa Roba Liefelda, niż tego, którego przedstawił w filmie z 2016 roku Ryan Reynolds.

W wywiadzie dla portalu ComicBook.com, scenarzystka porównała pracę przy „Deadpoolu” do innego serialu stacji FX nad którym pracuje, mianowicie do „Atlanty”, która opowiada o perypetiach wschodzącej gwiazdy rapu i jego kuzyna-menadżera:

Myślę, że widzowie powinni spodziewać się czegoś w stylu „Atlanty”, zwłaszcza pod względem szczegółowości naszej pracy. Wierzę, że podeszliśmy do tego tematu zwracając uwagę zwłaszcza na to, by pokazać Deadpoola od strony, która raczej nie jest znana przez większość publiczności. Nie inspirowaliśmy się za bardzo filmem. Instynktownie poszliśmy w stronę komiksów. W ten sposób interpretowaliśmy tę osobę, tę postać, tego superherosa, antybohatera czy kogokolwiek i staraliśmy się go wrzucić do tego, co kochamy w telewizji.

Animowany Deadpool - czy będzie lepszy od filmu z Ryanem Reynoldsem?

Robinson opowiedziała również o tym, co dla niej, jako scenarzystki, było najciekawszą cechą charakterystyczną Deadpoola. Według niej, fakt że Wilson jest nieśmiertelny powoduje, że postać jest bardzo wyjątkowa:

Pokochałam Deadpoola, ponieważ ta postać nie może umrzeć! Znaczy, on w pewien sposób jest Bogiem. Bardzo fajnie było bawić się z bohaterem, który może zrobić tak naprawę wszystko i z tego powodu sam staje się znudzony życiem, nie czuje w nim żadnej presji i nie musi się martwić o swoje życie oraz pogodził się z tym, że tak będzie wyglądała jego wieczność. Ekscytowały mnie różne możliwości eksploracji psychiki postaci, która jest na wyższym poziomie egzystencji niż wszyscy obok. Co Ty byś zrobił gdybyś żył wiecznie?

Donald Glover scenarzystą animowanego Deadpoola

Podobnego zdania jest współtwórca serialu, scenarzysta oraz producent Donald Glover, aka Childish Gambino. W rozmowie udzielonej Popculture.com, aktor przyznał, że dla niego praca nad animowanym serialem „Deadpool” była zadziwiająco prosta, a jego jedynym celem było:

To, żeby serial był śmieszny. I to wydaje się bardzo proste do osiągnięcia. Nie mamy praktycznie żadnych oporów z tą postacią. Wiem, że ludzie kochają Deadpoola, i że jest mnóstwo komiksowych nerdów, ale to nie jest ta sama presja co granie Lando albo robienie „Atlanty”, bo w tych przypadkach patrzy na mnie cała czarnoskóra społeczność, która ma pewne oczekiwania. Deadpool zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo absurdalne bywają jego przygody, dzięki czemu nie muszę stawiać sobie żadnych celów. W związku z tym, praca nad tym serialem była prosta.

Czy podoba Wam się takie podejście do postaci Deadpoola? A może wolelibyście jednak, gdyby Glover i Robinson poszli ścieżką wyznaczoną przez Ryana Reynoldsa i społkę? Animowany serial „Deadpool” ma zadebiutować na antenie stacji telewizyjnej FX w maju 2018 roku. Nie jest na razie znana data premiery produkcji w Polsce.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.