Sean Bean w 2. sezonie serialu „Snowpiercer”. Kogo zagra?

13.07.2020 14:06
Sean Bean w 2. sezonie serialu „Snowpiercer”. Kogo zagra? Fot. . materiały prasowe Netflix

Sean Bean, aktor który słynie z pięknych ekranowych śmierci, został zatrudniony, jako tajemniczy bohater w 2. sezonie serialu science-fiction „Snowpiercer”. W kogo się wcieli?

Serial „Snowpiercer” to produkcja stacji TNT, bazująca na filmie Bong-Joon Hoo „Snowpiercer: Arka przyszłości” oraz serii francuskich komiksów autorstwa Jeana-Marca Rochette’a i Jacquesa Loba.

„Snowpiercer” – fabuła

Produkcja opowiada o świecie przyszłości, gdy Ziemia pokryta jest ogromną pokrywą lodu, a ludzkość utrzymuje się przy życiu okrążając glob specjalnym pociągiem, gdzie zgromadzeni są wszyscy ocalali z katastrofy. Serialowa wersja opowieści, sygnowana nazwiskami Josha Friedmana i Graeme’a Mansona, mimo otoczki science-fiction, przypomina serial kryminalny, wedle słów recenzentów. 

Przeczytaj także

„Snowpiercer” – 2. sezon

Serial już w momencie swojej premiery dostał zamówienie na 2. sezon. W chwili obecnej większość odcinków została nawet ukończona, zanim pandemia koronawirusa przerwała pracę na planie.

Wczoraj wieczorem miała miejsce premiera finałowego odcinka 1. sezonu, po którym widzowie otrzymali krótki teser kolejnych odcinków. Wedle materiału, który pojawił się na ekranie pod koniec odcinka, wynika, że w 2. sezonie na ekranie zobaczymy Seana Beana. Aktora, który najelpiej znany jest z roli Boromira we „Władcy Pierścieni”, Neda Starka w serialu „Gra o tron”, czy przeciwnika Nicolasa Cage’a w filmie „Skarb Narodów”. Sean Bean słynny jest także z tego, że większość postaci, w które wciela się na ekranie, zostaje brutalnie uśmierconych.

Przeczytaj także

W tym wypadku sytuacja jest jednak odwrotna. (Spoilery z ostatnich odcinków 1. sezonu „Snowpiercer”). Jak podaje portal TV Line, Sean Bean ma wcielić się w postać Mr. Wilforda, twórcy pociągu Snowpiercer, który uznany był za zmarłego. W ostatnich minutach finałowego odcinka pociąg zostaje jednak zaatakowany przez załogę pojazdu o nazwie Big Alice, na którego pokładzie znajduje się własnie enigmatyczny Mr. Wilford.

„Snowpiercer” – teaser 2. sezonu

Krótki teaser z zapowiedzią roli Seana Beana prezentuje się następująco:

Przeczytaj także

„Snowpiercer” – 2. sezon – kiedy premiera? 

W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy dokładnie odbędzie się premiera 2. sezonu serialu. Wiadomo natomiast, że produkcja trafi także na platformę Netflix, która otrzymała prawa do światowej dystrybucji tytułu.

Czytaj także: W grze „Far Cry 6” wystąpi gwiazda „Breaking Bad”. Zobacz pierwszy zwiastun 

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.