Serial na podstawie „Mrocznej wieży” Stephena Kinga naprawdę powstaje. Niebawem ruszają zdjęcia

Natalia Hluzow
24.01.2018 17:33
Serial na podstawie „Mrocznej wieży” Stephena Kinga naprawdę powstaje. Niebawem ruszają zdjęcia Fot. materiały prasowe

Jak widać, porażka filmu „Mroczna wieża” nie zniechęciła producentów serialu, którego realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Serial „Mroczna wieża” ma już nie tylko producentów i twórcę w postaci Glena Mazzary, ale też termin rozpoczęcia zdjęć. Pierwszy klaps na planie tej telewizyjnej produkcji ma paść latem 2018 roku. 

Serial, w przeciwieństwie do filmu, ma być wierną adaptacją serii Stephena Kinga. Tak twórcy, jak i fani, liczą na to, że większa ilość czasu ekranowego pozwoli na dokładniejsze ukazanie historii znanej z książki i zarysowanie świata stworzonego przez Kinga lepiej, niż zrobił to Nikolaj Arcel w 1,5 godzinnym filmie. Pierwszy sezon ma skupić się przede wszystkim na IV tomie serii pt. „Czarnoksiężnik i kryształ”. Jest to powieść, w której pojawia się wiele retrospekcji z młodości Rolanda. To dobry punkt, by rozpocząć wielosezonową opowieść o bohaterze „Mrocznej wieży”.

mroczna-wieza-tom-4-czarnoksieznik-i-krysztal Fot. foto: materiały prasowe

Kiedy i gdzie będzie kręcony serial „Mroczna wieża”?

Jak donosi portal Omega Underground, telewizyjna produkcja będzie realizowana w Wielkiej Brytanii i Irlandii jeszcze tego lata. Podobnie jak w przypadku „Gry o tron”, twórcy będą szukać tam wyjątkowych lokacji, które posłużą jako krainy zrodzone w wyobraźni Kinga. 

Obsada serialu Mroczna wieża

Zanim film Arcela okazał się klapą, w projekt był zaangażowany Idris Elba - Roland z pełnometrażowej produkcji. Teraz jednak wydaje się bardzo mało prawdopodobne, by ktokolwiek z filmowej obsady powrócił w swojej roli. Twórcy nie chcą bowiem, by ich serial kojarzył się z nieudanym filmem z Elbą i McConaugheyem w rolach głównych. Kto wcieli się zatem w rewolwerowca podróżującego ku mrocznej wieży? Czy będzie to któryś z najsłynniejszych aktorów młodego pokolenia czy nowa, nieznana nikomu twarz? Tego dowiemy się najpóźniej latem 2018 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.