Serial „Mroczne materie” dostał drugi sezon, mimo że pierwszy nie miał jeszcze premiery

Sergiusz Kurczuk
12.09.2018 16:08
Serial „Mroczne materie” dostał drugi sezon, mimo że pierwszy nie miał jeszcze premiery Fot. kadr z filmu Złoty kompas

Stacja BBC ogłosiła, że serial „Mroczne materie” na podstawie książek Philipa Pullmana doczeka się drugiego sezonu. 

„Mroczne materie” to dość popularna na Zachodzie, ale mało znana w Polsce seria fantasy autorstwa brytyjskiego pisarza Philipa Pullmana. Na podstawie książki „Zorza północna”, - pierwszej części  trylogii, powstał film „Złoty kompas” z 2007 roku. Nie odniósł spektakularnego sukcesu, ale stacja BBC postanowiła zaadaptować „Mroczne materie” na serial telewizyjny. Wiadomo, że produkcja będzie się składać z co najmniej dwóch sezonów. 

„Mroczne materie” - serial dostał 2. sezon

Pierwsza części trylogii ukazała się w roku 1995. Kolejne ukazywały się do roku 2000. Akcja serii rozgrywa się na dwóch płaszczyznach - naszego świata i równoległych wymiarów. Głównymi bohaterami są Lyra Belacqua i Will Parry. Bohaterowie wędrują pomiędzy światami i biorą udział w wojnie pomiędzy światem ziemskim i niebiańskim. Trylogia łączy w sobie elementy fantastyczne znane z legend oraz autorskie pomysły Pullmana. Pojawiają się też wątki z rozmaitych nauk, takich jak fizyka i fizyka kwantowa, teologia, czy filozofia religii.

Jak podaje serwis Deadline, stacja BBC zamówiła już 2. sezon serialu na podstawie powieści Pullmana. Ciekawy jest jednak fakt, że do tej pory nie odbyła się jeszcze premiera 1. sezonu. Mało tego. Twórcy nie zdradzili jeszcze daty premiery telewizyjnej adaptacji. Na razie wciąż trwają zdjęcia, obecnie na terenie Walii. W serialu zobaczymy kilka gwiazd Hollywood między innymi Dafne Keen, która wcieliła się w X-23 w filmie „Logan: Wolverine” oraz Jamesa McAvoya. 

Fanom książki i potencjalnym widzom serialu „Mroczne materie” pozostaje czekać na dalsze informacje dotyczące przebiegu zdjęć. Być może niebawem pojawi się data premiery 1. sezonu adaptacji trylogii Pullmana. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.