Serial "Nightflyers" Netfliksa na podstawie twórczości George'a R.R. Martina został anulowany

Kamil Kacperski
20.02.2019 10:25
Serial "Nightflyers" Netfliksa na podstawie twórczości George'a R.R. Martina został anulowany Fot. materiały prasowe

1 lutego 2019 roku na polskiego Netfliksa trafił 1. sezon serialu "Nightflyers". Jeżeli wam się spodobał, to mamy złe wieści - telewizja SYFY anulowała produkcję.

Jak podaje The Hollywood Reporter, telewizja odpowiedzialna za powstanie serialu "Nightflyers" postanowiła zakończyć produkcję wraz z emisją 1. sezonu produkcji. SYFY stwierdziło, że program nie odniósł sukcesu, na jaki liczyli, w związku z tym nie powstaną kolejne epizody programu na podstawie tworu George'a R.R. Martina.

Nightflyers - serial został anulowany

Na odbiór serialu mógł mieć również fakt, że George R.R. Martin miał minimalny wkład przy powstawaniu serialu, a to wszystko przez jego umowę z HBO dotyczącą "Gry o tron" i prequelu, w którym główną rolę zagra Naomi Watts

Serial jest drugą ekranizacją opowiadania George’a R.R. Martina, które w Polsce ukazało się pod tytułem "Wędrowcy". Pierwsza powstała w 1987 roku w reżyserii Roberta Collectora pod tytułem "Nocni najeźdźcy". Za realizację nowej produkcji odpowiada Daniel Cerone, który stworzył swój serial na podstawie scenariusza Jeffa Buhlera. Pilotażowy epizod wyreżyserował Mike Cahill ("Początek", "Druga ziemia").

Przeczytaj także

Nighflyers - o czym był serial?

Historia skupia się na grupie naukowców i człowieku o nadprzyrodzonych zdolnościach, którzy udają się na wyprawę kosmiczną, mającą na celu zbadanie najdalszych zakątków naszej galaktyki. W podróż wyruszają na pokładzie statku Nightflyer. Misja ma za zadanie odnalezienie dowodów na istnienie we wszechświecie obcych form życia. Szybko okazuje się jednak, że wyprawa przeradza się w prawdziwy koszmar. 

Zobacz także: >> Netflix: oferta na luty 2019 <<

Na ekranie pojawiły się w dużej mierze nieznane twarze, dla których serial prezentowany na platformie Netflix może okazać się szansą na odniesienie międzynarodowego sukcesu. W rolę załogi Nightflyera wcielali się Gretchen Mol, Eoin Macken, David Ajala, Sam Strike, Maya Eshet, Angus Sampson, Jodie Turner-Smith oraz Brían F. O'Byrne. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.