31.03.2020 12:24

Historia nałogowego zwycięzcy - serial "Ostatni taniec" o Michaelu Jordanie zadebiutuje już w kwietniu

Długo wyczekiwany serial oryginalny ESPN o tytule "The Last Dance" doczeka się przyspieszonej premiery z powodu koronawirusa. Produkcja o Jordanie i Chicago Bulls zadebiutuje jeszcze w kwietniu.

Michael Jordan
foto: JOHN SWART/ASSOCIATED PRESS/East News

Początkowo 10-odcinkowy "The Last Dance" miał być wyemitowany w czerwcu 2020 roku po zakończeniu tegorocznych Finałów NBA. Zawieszenie ligowych rozgrywek pokrzyżowało jednak plany ESPN, na szczęście na korzyść widzów - serial o Jordanie i Chicago Bulls trafi bowiem do emisji wcześniej, niż zakładano. Jak podaje New York Post, historia o ostatnim mistrzowskim tytule Jego Latającej Mości zadebiutuje bowiem już 19 kwietnia. 

The Last Dance - premiera dokumentu o Jordanie i Bulls jeszcze w kwietniu

Niestety - informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez ESPN, ani ABC (stacja-matka sportowej telewizji). Według dziennikarzy NYP, ogłoszenie nowej daty premiery ma nastąpić jeszcze 31 marca na łamach programu Good Morning America emitowanego przez wspomniane ABC.

Wcześniej w sieci pojawił się oficjalny zwiastun "The Last Dance", który przedstawi kulisy zdobycia 6. mistrzowskiego pierścienia przez Jordana i spółkę:

Kosmiczny mecz
Kosmiczny mecz
Przeczytaj także Przecieki z "Kosmicznego meczu 2" potwierdzają największy crossover w historii? Jakie postacie wystąpią w filmie?

Niekwestionowany boiskowy geniusz, niesamowity atleta, nałogowy zwycięzca, obsesyjny pasjonat koszykówki, ale także wybuchowy egocentryk, samolub i egoista - takimi słowami możemy opisać Michaela Jordana, lidera Chicago Bulls i jednego z najwybitniejszych sportowców w historii. Serial dokumentalny "The Last Dance" ma być prawdziwym portretem tego, jak Jordan i koledzy z Bulls zdobywali w sezonie 1997/98 swoje 6. i zarazem ostatnie trofeum mistrzowskie NBA.

Serial ma zawierać wcześniej niepokazywane archiwalne treści z udziałem chicagowskich Byków, wywiady z samymi zawodnikami, a także wypowiedzi fanów i osób postronnych - wśród nich pojawiają się Barack Obama, Justin Timberlake, Magic Johnson, czy zmarły niedawno Kobe Bryant, dla którego Michael Jordan pozostawał największą inspiracją. 

Co ważne dla polskich widzów - międzynarodowe prawa do dystrybucji "The Last Dance" przejął Netflix. Serial pojawi się w Polsce właśnie na tej platformie streamingowej. Data premiery została wyznaczona na 20 kwietnia.

Kosmiczny mecz
Kosmiczny mecz
Przeczytaj także "Kosmiczny mecz" jest w top 10 najpopularniejszych filmów na Netfliksie

Obejrzycie The Last Dance?

Tagi: Seriale Netflix