17.12.2018 15:52

Serial "Ostre przedmioty" jest już dostępny na DVD. Co znajdziemy w dodatkach?

"Ostre przedmioty" to nowy, oryginalny serial HBO, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Gillian Flynn o tym samym tytule. W postać głównej bohaterki wciela się pięciokrotnie nominowana do Oscara Amy Adams, serial wyreżyserował zdobywca nagrody Emmy za "Wielkie kłamstewka" Jean-Marc Vallée. Jeden z najgłośniejszych seriali tego roku jest już dostępny na DVD.

Serial "Ostre przedmioty" jest już dostępny na DVD. Co znajdziemy w dodatkach?
foto: materiały prasowe

Dziennikarka Camille Preaker (Amy Adams) zostaje wysłana do swojego rodzinnego miasteczka Wind Gap, aby przygotować materiał o dwóch zaginionych dziewczynkach, z których jedna została odnaleziona martwa. Starając się rozwiązać zagadkę, wraca wspomnieniami do przeszłości i zdaje się identyfikować z młodymi ofiarami. Zadanie, które łączy ponownie Camille z jej apodyktyczną matką Adorą (Patricia Clarkson), ojczymem Alanem Crellinem (Henry Czerny) i przyrodnią siostrą Ammą (Eliza Scanlen), przywołuje traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, w tym śmierć młodszej siostry Camille - Marian (Lulu Wilson). Udręczonej przeszłością i szukającej ucieczki za pomocą alkoholu, Camille udaje się dołączyć do detektywa Richarda Willisa (Chris Messina) i szefa policji Billa Vickery'ego (Matt Craven) w poszukiwaniu tropów, które mogą rzucić światło na los dwóch zaginionych dziewcząt.

W postać głównej bohaterki wciela się pięciokrotnie nominowana do Oscara Amy Adams ("American Hustle"). Obok niej występują m.in.: nominowana do Oscara Patricia Clarkson ("Zielona mila"), Chris Messina ("Operacja Argo"), Eliza Scanlen (serial "Zatoka serc") oraz Matt Craven ("X-Men: Pierwsza klasa"). Serial wyreżyserował zdobywca nagrody Emmy za "Wielkie kłamstewka" Jean-Marc Vallée.

Ostre przedmioty już na DVD

Serial "Ostre przedmioty" jest ekranizacją debiutanckiej powieści Gillian Flynn, jednej z nielicznych autorek, której wszystkie książki zostały sfilmowane. Na podstawie jej twórczości wcześniej powstały już znakomity dreszczowiec "Zaginiona dziewczyna" w reżyserii Davida Finchera oraz poruszający dramat "Mroczny zakątek" z Charlize Theron i Nicholasem Houltem w rolach głównych. W każdą z tych produkcji Gillian Flynn była aktywnie zaangażowana jako scenarzystka bądź producent, albo - jak to miało miejsce przy "Ostrych przedmiotach" - pełniąc obie te funkcje.

Prace na planie "Ostrych przedmiotów" rozpoczęły się 6 marca 2017 roku. Zdjęcia do serialu realizowano w Georgii i Kalifornii. Prace przebiegały niezwykle burzliwie. Jean-Marc Vallée często odchodził od napisanego scenariusza zachęcając aktorów do improwizacji, albo w ogóle rezygnując z niektórych kwestii, co nie podobało się głównej scenarzystce Marti Nixon. Trudno układała się również współpraca reżysera z Amy Adams, choć oboje podkreślają, że było to wynikiem tematyki serialu.

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU DVD:

  • Tworząc Wind Gap: aktorzy i twórcy opowiadają o tworzeniu fikcyjnego miasteczka Wind Gap

Na antenę HBO serial "Ostre przedmioty" trafił w lipcu 2018 roku. Finałowy odcinek, który wyemitowano 26 sierpnia, zgromadził przez amerykańskimi blisko 2,5 mln widzów, a sama produkcja została także entuzjastycznie przyjęta przez krytyków.

Kamil Kacperski
Tagi: News Seriale