Serial "The Simpsons" przewidział zamieszki na Kapitolu? Tak twierdzą fani [WIDEO]

08.01.2021 11:34
Simpsonowie: Wersja kinowa - kadr z filmu The Simpsons Fot. Everett Collection/East News

Czy serial "The Simpsons" znowu przewidział przyszłość? Zdaniem internautów w jednym z odcinków pojawia się scenariusz wieszczący zamieszki na Kapitolu.

Serial "The Simpsons" to fenomen nie tylko dlatego, że ukazuje się nieprzerwanie od ponad 30 lat, ale również z powodu swoich rzekomych profetycznych właściwości. Zdaniem wielu widzów animacji, twórcy serialu ponownie przewidzieli przyszłość. Tym razem chodzi o zamieszki, do których doszło w środę 6 stycznia 2021 roku na amerykańskim Kapitolu.

Zamieszki na Kapitolu - "The Simpsons" znowu przewidzieli przyszłość?

Nowy rok zaczął się dla Amerykanów z przytupem. Po raz pierwszy w historii dokonano ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych - siedzibę Kongresu USA i jeden z symboli demokracji tego kraju. Sprawcami zamieszek byli zwolennicy Donalda Trumpa, który nie jest w stanie pogodzić się z przegraną w wyborach prezydenckich. W wyniku konfrontacji ze służbami zginęły cztery osoby.

Polecamy

Według internautów te wydarzenia zostały przepowiedziane w 31. specjalnym odcinku "The Simpsons" ukazującym się co roku z okazji Halloween. Emitowany 1 listopada 2020 roku "Treehouse of Horror" ma zawierać w sobie elementy będące zaskakująco zbieżne z ostatnimi wydarzeniami z Waszyngtonu. W jednej z historii dziejącej się w dzień wyborów Homer udaje się na głosowanie. Nie oddaje jednak głosu na żadnego z kandydatów, co prowadzi do katastrofy. Wkrótce miasteczko Springfileld pogrąża się w chaosie.

Polecamy

Zdaniem fanów "The Simpsons" paralele pomiędzy odcinkiem a zamieszkami na Kapitolu są niepodważalne.

Nawet tym razem wszystko przewidzieli.

Kolejne sterowanie predykcyjne autorstwa Simpsonów! Żyjemy w "Truman Show". Sami zadecydujcie.

Simpsonowie nigdy cię nie zawiodą!

Jak widać, twierdzenie, według którego "The Simpsons" przewidują przyszłość, ciągle żyje i ma się dobrze.

Polecamy

"The Simpsons" - czy serial naprawdę przewiduje przyszłość?

Zdaniem wielu fanów serialu twórcy zapowiedzieli przyszłe wydarzenia wieloktornie - od wybrania Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, przez wykupienie Foxa przez Disneya oraz, zakończenie "Gry o tron" po pandemię koronawirusa i plagę morderczych szerszeni. Jednak czy kreskówka rzeczywiście przepowiada przyszłość?

Polecamy

Zdecydowanie nie. Pokazuje za to mechanizm funkcjonowania ludzkiego mózgu, który można również zaobserwować pośród osób wierzących w horoskopy i słowa różnego rodzaju jasnowidzów. Analityczny sposób myślenia każe łączyć nam niektóre podobne wydarzenia w większą całość, by dostrzec pozorne wytłumaczenie pewnych przełomowych i ważnych zjawisk. Powyższą predykcję zamieszek na Kapitolu należy więc traktować raczej w formie żartu i popkulturowej ciekawostki.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.