06.08.2019 13:03

Serial "The Walking Dead" będzie miał inne zakończenie, niż komiksy Kirkmana

Producentka wykonawcza serialu Gale Anne Hurd stwierdziła, że chciałaby aby serial zakończył się w sposób przypominający klimatem finał komiksów Roberta Kirkmana, ale jednak z innymi wydarzeniami. UWAGA! W tekście będą spoilery dotyczące komiksów "The Walking Dead".

The Walking Dead 10
foto: materiały prasowe/FOX Polska

Dziennikarze z portalu ComicBook.com mieli okazję porozmawiać z producentką wykonawczą "The Walking Dead" przy okazji Comic-Conu w San Diego. W trakcie wywiadu zapytali się o jej odczucia dotyczące końca serii komiksowej Roberta Kirkmana, a także tego, jak wpłynie ono na wygląd serialu AMC. Gale Anne Hurd wyznała, że podobało jej się pełne nadziei zakończenie oryginału, ale zapewniła fanów, że "serial ma jeszcze sporo rzeczy do zrobienia i pokazania".

The Walking Dead - serial będzie miał inne zakończenie od komiksów

Producentka wykonawcza zaznaczyła jednak, że pytanie byłoby lepsze dla szefów produkcji, czyli Scotta Gimple'a i Angeli Kang:

"

Musze wam powiedzieć, że przeczytałam komiks. Ja jestem w obozie, który twierdzi, że zakończenie jest genialne - może dlatego, że Robert Kirkman nam podziękował, chociaż nie musiał. Ale tak naprawdę, to podobało mi się, że było pełne nadziei. I zastanawiałam się, w jaki sposób to skończy - wyszło mu świetnie. "

Seria zakończyła się na przeskoku czasowym, w którym widzieliśmy Carla Grimesa żyjącego spokojnie z żoną Sophią i córką Andreą. Świat zmienił się na tyle, że zombie stały się zagrożeniem przeszłości i rzeczami z mitów, a nie faktycznym zagrożeniem. Producentka zdradziła, że do zakończenia serialu zostało jeszcze wiele czasu, więc fani nie muszą się tym na razie martwić. 

The Walking Dead
The Walking Dead
Przeczytaj także Koniec "The Walking Dead". Twórca Robert Kirkman zdradził datę zakończenia serii

Pozostaje jeszcze kwestia samego zakończenia - w końcu zarówno Ricka Grimesa, jak i Carla nie ma już w serialu. Obydwaj odeszli w trakcie kilkunastu ostatnich odcinków i obecnie głównymi bohaterami są Michonne i Daryl. Raczej żadne z nich nie doczeka się równie spokojnego zakończenia. Możemy być więc pewni, że "The Walking Dead" od AMC będzie znacząco się różniło od wersji Roberta Kirkmana. 

Nowy sezon "The Walking Dead" zadebiutuje 6 października 2019 roku. W Polsce serial jest emitowany na antenie stacji Fox i pojawi się 7 października o godzinie 22:00.

Tagi: Seriale The Walking Dead