Serial „Władca Pierścieni” opowie o młodości Aragorna?

Natalia Hluzow
17.05.2018 11:55
Serial „Władca Pierścieni” opowie o młodości Aragorna? Fot. kadr z filmu "Drużyna pierścienia"

Nadchodząca produkcja Amazona związana z trylogią „Władca Pierścieni” zaczyna nabierać kształtów. W sieci pojawiła się informacja, że pierwszy sezon serialu ma opowiedzieć o młodym Aragornie.

Choć pierwsze wzmianki o serialu „Władca Pierścieni” pojawiły się już w listopadzie 2017 roku, wciąż niewiele wiadomo o jego twórcach, obsadzie czy potencjalnej fabule. Mówi się, że jednym z producentów ma zostać Peter Jackson – twórca filmowej trylogii „Władca Pierścieni”, zaś Amazon, który wygrał wyścig o prawa do telewizyjnej adaptacji dzieł J.R.R.Tolkiena, ogłosił jedynie, że serial ma opowiadać o wydarzeniach sprzed „Drużyny Pierścienia” i uzupełniać filmową trylogię o wątki, które się w niej nie pojawiły.

Opis ten doskonale pasuje do ujawnionej właśnie informacji, że pierwszy sezon serialu związanego z „Władcą Pierścieni” ma skupić się na młodości Aragorna – prawowitego króla Gondoru i dziedzica Isildura.

Młody Aragorn głównym bohaterem serialu „Władca Pierścieni”?

Wiadomość w pierwszej kolejności pojawiła się na Twitterze portalu TheOneRing.net – tym samym, który donosił niedawno, że Peter Jackson może wyreżyserować film DC. Dlatego też warto powstrzymać na razie ekscytację i potraktować tego newsa z dystansem. Niemniej twórcy portalu twierdzą, że jest to informacja potwierdzona i do tego pochodzi z wielu źródeł:

[PRZEŁOMOWE WIEŚCI] Mamy potwierdzenie z licznych źródeł, że miliard dolarowy serial #LOTR AmazonStudios rozpocznie się pierwszym sezonem skupionym na młodym Aragornie.

Jeśli informacja ta okaże się prawdziwa, pozostanie tylko pogratulować Amazonowi bardzo dobrego pomysłu. Serial, który opowiadałby o nieznanych z filmów losach Drużyny Pierścienia, tyle że z nowymi aktorami, prędzej zbulwersowałby niż zachwycił fanów trylogii (wystarczy spojrzeć na sytuację z filmem o młodym Hanie Solo). Co innego jednak, jeśli twórcy sięgną po jednego z najważniejszych (o ile nie najważniejszego) i najbardziej tajemniczych bohaterów „Władcy Pierścieni” i skupią się na jego przeszłości z czasów, gdy nie wiedział jeszcze o swoim wyjątkowym dziedzictwie i przeznaczeniu.

Aragorn jako bohater idealny 

Biografia Aragorna, którą stworzył mu sam J.R.R. Tolkien, jest zresztą idealnym materiałem na „origin story” wielkiego bohatera. Kiedy miał zaledwie dwa lata jego ojciec zginął od strzały orka, więc jako dziedzic Isildura w młodości musiał ukrywać się wraz z matką na dworze Elronda w Rivendell. Tam dorastał w niewiedzy o swoim pochodzeniu pod zmienionym imieniem Estel, by po osiągnięciu dojrzałości poznać prawdę o sobie i swoich przodkach, otrzymać niemal magiczne atrybuty (pierścień Barahira, szczątki Narsila i miecz Elendila) i zakochać się w jedynej kobiecie, w której nie powinien się zakochiwać – córce swojego elfickiego opiekuna, Arwenie. Dalsze losy Aragorna jako Strażnika Północy (nie, nie króla ani namiestnika – wbrew pozorom to nie „Gra o tron”), jego przyjaźń z Gandalfem, służenie w różnych armiach, ponowne spotkanie z Arweną czy opieka nad Shire to już materiał na kolejne sezony.

Istotną kwestią w wyborze młodego Aragorna na głównego bohatera serialu „Władca Pierścieni” jest także to, że obsadzenie innego aktora w roli Obieżyświata byłoby w tej sytuacji jak najbardziej słuszne, a jednocześnie umożliwiałoby gościnne występy Hugo Weavinga w roli Elronda czy Iana McKellena w jako Gandalfa, na co niemal 80-letni aktor z przyjemnością by się zgodził.

Pozostaje nam zatem trzymać kciuki, by informacje udostępnione przez TheOneRing.net okazały się prawdą i by już niebawem podobne wieści ogłosił także Amazon.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.