Serial "Władca Pierścieni": twórcy zapowiedzieli krainę, której nie widzieliśmy w filmach

Kamil Kacperski
08.03.2019 13:37
Serial "Władca Pierścieni": twórcy zapowiedzieli krainę, której nie widzieliśmy w filmach Fot. materiały prasowe

Twórcy serialu na podstawie twórczości J.R.R. Tolkiena udostępnili na Twitterze nową wersję mapy Śródziemia, które zobaczymy w programie Amazon Prime. Znalazła się na nim kraina, której dotychczas nie widzieliśmy na naszych ekranach.

W lutym 2019 roku twórcy serialu "Władca Pierścieni" opublikowali na Twitterze link do interaktywnej mapy Śródziemia, czyli krainy w której rozgrywają się wydarzenia z książek J.R.R. Tolkiena. Już kilka tygodni później w sieci pojawiła się zaktualizowana wersja szkicu przedstawiającego region. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że znalazł się na niej Numenor. 

Władca Pierścieni - w serialu pojawi się Numenor?

W podpisie do mapy twórcy umieścili natomiast jeden z najbardziej znanych cytatów pochodzących z "Władcy Pierścieni", a mianowicie opis Jedynego Pierścienia, który miał służyć Sauronowi do zniewolenia wszystkich mieszkańców Śródziemia:

Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.

Przeczytaj także

Zaraz potem twórcy dodali kolejny post, w którym powitali wszystkich w Drugiej Erze:

W mitologii Tolkiena, Numenor był zamieszkany przez Ludzi, którzy przez lata żyli na wyspie w pokoju. Zapragnęli jednak eksplorować świat i osiągnąć wieczne życie, co doprowadziło ich w końcu na teren właściwego kontynentu. To właśnie z Numenoru pochodzili przodkowie Aragorna - wśród nich sam Isildur - którzy założyli na terenie Śródziemia królestwa Amonu i Gondoru. Obecność miejsca na mapie oznacza prawdopodobnie, że sam serial być może osadzony będzie w Drugiej Erze, a my jako widzowie poznamy historię Numenoru, jego upadku i początku ludzkich królestw na terenie Śródziemia. 

Władca Pierścieni - kiedy premiera serialu?

Niestety, na temat "Władcy Pierścieni" Amazonu nadal wiemy stosunkowo niewiele. Dowiedzieliśmy się, że produkcja ma być najdroższym serialem w historii telewizji (Amazon chce przeznaczyć na 5 sezonów programu około miliard dolarów), a serial będzie osadzony na wiele lat przed wydarzeniami opisanymi w powieści J.R.R. Tolkiena. Data premiery produkcji pozostaje nieznana.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.