30.01.2019 09:55

Serial o Laleczce Chucky oficjalnie potwierdzony. Wiemy, gdzie będzie emitowany

Don Mancini, twórca postaci, zapowiadał produkcję od czerwca 2018 roku. Teraz nareszcie oficjalnie potwierdzono, która stacja kupiła pomysł artysty i czego możemy się spodziewać po serialu.

Chucky
foto: kadr z filmu "Child's Play"

Pod koniec 2017 roku ukazał się 7. film opowiadający o zabójczej zabawce, zatytułowany "Cult of Chucky". Twórcy zapowiedzieli, że powstaną kolejne krwawe przygody czerwonowłosej kukły, ale tym razem widzowie będą oglądać je w formie serialu. O przedsięwzięciu zrobiło się cicho, ale pod koniec czerwca 2018 roku zapowiedziano, że w przeciwieństwie do ofiar opętanej lalki serial żyje i ma się dobrze. Jego nadejście zapowiedział sam Don Mancini, który w 1988 roku stworzył postać i napisał scenariusz do wszystkich części słynnego horroru. 

Chucky - powstanie serial

Nareszcie projekt znalazł swój dom - produkcję "Chucky: The Series" będziemy mogli oglądać na antenie telewizji SYFY, której seriale są w Polsce dostępne na platformie HBO GO (np. "Krypton"). Na temat nadchodzącej produkcji wypowiedział się sam twórca postaci, Don Mancini, który określił telewizję SYFY "najlepszym miejscem dla opowiedzenia swojej historii":

"

Naprawdę długo czekałem na to, by przenieść Chucky na ekrany telewizorów i SYFY jest perfekcyjne. Program będzie nowym spojrzeniem na franczyzę i pozwoli nam na eksplorację charakteru Chucky w taki sposób, na jaki pozwala tylko telewizja. Nie zapomnimy oczywiście o oryginalnej wizji, którą było terroryzowanie widzów. Fani będą zadowoleni. "

Serial nie będzie rebootem, tylko bezpośrednią kontynuacją 7 filmów z ostatnich 30 lat. W wersji telewizyjnej zobaczymy więc, co stało się po wydarzeniach z horroru "Cult of Chucky". Produkcją zajmie się David Kirschner, sam Mancini oraz Nick Antosca, który współpracował już z SYFY przy "Channel Zero".

Chucky - kiedy premiera serialu?

Niestety, na razie nie wiadomo kiedy "Child’s Play: The Series" trafi na ekrany telewizorów. W produkcji jest również filmowy reboot serii, z którym Mancini nie ma nic wspólnego. Jego premiera jest planowana na lato 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Chucky