18.01.2020 12:01

Serial o Obi-Wanie Kenobim anulowany? W sieci pojawiły się nowe doniesienia

Disney kilka miesięcy temu potwierdził, że tworzy serial o znanym Mistrzu Jedi z Ewanem McGregorem w roli głównej. Dlatego też doniesienia o anulowaniu show były zaskakujące.

Obi-Wan Kenobi
foto: kadr z filmu "Star Wars: Revenge of the Sith"/21st Century Fox

Jak się okazuje, niedawne informacje dotyczące anulowania serialu o Obi-Wanie Kenobim z Ewanem McGregorem w roli głównej okazały się być fałszywe. W piątek 17 stycznia 2020 roku wielu niezależnych branżowych dziennikarzy zaczęło pisać tajemnicze tweety na temat produkcji, sugerując, że ta została anulowana. Wśród nich pojawili się zwykle wiarygodni insiderzy w postaci m.in. Daniela Richtmana, który napisał na swoim Patreonie, iż serial "został odsunięty w czasie", a być może nawet "martwy".

Serial o Obi-wanie anulowany? Fałszywe plotki na temat produkcji

Kilka godzin później okazało się jednak, że większość z tych informacji usunięto, a źródłem całego zamieszania był użytkownik Twittera, który podszywał się pod portal Discussing Film. Ten jeden żarcik spowodował całą wichurę tweetów i fałszywych doniesień:

Luke Skywalker
Luke Skywalker
Przeczytaj także Wkrótce w Polsce będzie można spacerować ulicą Luke'a Skywalkera? Z Obi-Wanem Kenobim już się udało

Źródła portalu Comicbook.com potwierdziły, że serial wciąż jest w produkcji. Tytuł z Ewanem McGregorem został oficjalnie zapowiedziany podczas imprezy D23 Expo w sierpniu 2019 roku. Gwiazdor pojawił się na scenie, gdzie potwierdził swój powrót do serii, a twórcy zdradzili, że zdjęcia do produkcji ruszą w 2020 roku.

Sam serial miał być początkowo filmem, podobnym do "Solo", czy "Rogue One", ale wprowadzenie platformy streamingowej Disney+ skłoniło twórców do rozciągnięcia fabuły na kilkuodcinkowy serial.

Ten będzie zaś trzecią aktorską produkcją ze świata "Gwiezdnych wojen", która pojawi się na platformie Disneya. Wcześniej zobaczymy 2. sezon "The Mandalorian", a także przygody Cassiana Andora z "Rogue One" z Diego Luną w roli głównej. Data premiery serialu o Obi-Wanie pozostaje nieznana. 

Wyciekł oryginalny scenariusz IX części "Gwiezdnych wojen". Jest lepszy od wersji finalnej?
Wyciekł oryginalny scenariusz IX części "Gwiezdnych wojen". Jest lepszy od wersji finalnej?
Przeczytaj także Wyciekł oryginalny scenariusz IX części "Gwiezdnych wojen". Jest lepszy od wersji finalnej?
Tagi: Seriale Ewan McGregor Star Wars Obi-Wan Kenobi Disney Plus