Serial o Obi-Wanie - kiedy będzie rozgrywała się produkcja z Ewanem McGregorem?

29.08.2019 14:51
Serial o Obi-Wanie - kiedy będzie rozgrywała się produkcja z Ewanem McGregorem? Fot. kadr z filmu "Star Wars: Zemsta Sithów"/Disney

Niedawno Disney potwierdził powstanie serialu o Obi-Wanie Kenobim z Ewanem McGregorem w roli głównej. Teraz wiemy, kiedy będzie rozgrywała się akcja produkcji o mistrzu Jedi.

Chociaż kosmiczna saga o losach rodziny Skywalkerów ma dobiec końca w grudniu 2019 roku wraz z premierą filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", to nie oznacza to wcale, że Disney zaprzestanie tworzyć produkcji osadzonych dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Na horyzoncie majaczy już "The Mandalorian", czyli pierwszy serial aktorski Star Wars, a w ciągu kilku lat otrzymamy również oczekiwany od dawna serial o Obi-Wanie Kenobim z Ewanem McGregorem w roli głównej. 

Serial o Obi-wanie - wiemy, kiedy będzie się rozgrywał

Do tej pory wszyscy przypuszczali, że niezatytułowany dotąd serial będzie rozgrywał się między "Zemstą Sithów" a "Nową nadzieją". Plotki okazały się prawdziwe, a informację na ten temat potwierdzono w programie Star Wars Show.

Nie jest to jednak jedyna potwierdzona wiadomość - dowiedzieliśmy się, że akcja programu będzie rozgrywała się dokładnie 8 lat po wydarzeniach z "Zemsty Sithów" i 11 przed wybuchem Gwiazdy Śmierci, który widzieliśmy w oryginalnych "Gwiezdnych wojnach" z 1977 roku. 

Przeczytaj także

Oznacza to również, że akcja serialu o Obi-Wanie będzie odbywała się mniej więcej w tym samym czasie, co wydarzenia z "Solo: A Star Wars Story". Jednocześnie będzie to już 4. oficjalna produkcja osadzona między wydarzeniami z 3. i 4. części (po "Rebels", "Rogue One" i wspomnianym "Solo"). Niestety, wciąż nie wiemy, o czym będzie opowiadała fabuła serialu.

Kiedy Disney planował jeszcze solowy film o przygodach mistrza Jedi, to produkcja miała opowiadać o konflikcie między ludźmi pustyni a farmerami z Tatooine. Obi-Wan miał wówczas wyjść z ukrycia, aby chronić niewinnych przed tragicznym losem czekającym na nich ze strony mieszkańców pustyni. Nie wiemy, czy twórcy serialu wykorzystają te istniejące pomysły.

Data premiery produkcji pozostaje nieznana. Zdjęcia do serialu o Obi-Wanie mają ruszyć na początku 2020 roku.

Zobacz także: Pedro Pascal zamordował Taikę Waititiego. Zobacz jak! [WIDEO]

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.