04.05.2018 11:04

Serial o Sabrinie, nastoletniej czarownicy, ma już oficjalny tytuł i zdjęcie głównej bohaterki

Roberto Aguirre-Sacasa, twórca mrocznej wersji komiksu i serialu o Sabrinie, nastoletniej czarownicy, potwierdził na swoim Twitterze, jaki tytuł będzie nosiła nowa produkcja Netfliksa.

Chilling Adventures of Sabrina Kiernan Shipka
foto: Rob Latour/REX/Shutterstock/EAST NEWS; materiały prasowe

Trwają zdjęcia do rebootu serialu o nastoletniej czarownicy, Sabrinie Spellman, będącego jednocześnie adaptacją komiksu z serii Archie Horror. Nowa wersja Sabriny, która musi godzić ze sobą życie licealistki z Baxter High i los czarownicy walczącej z mrocznymi siłami, zadebiutuje już w 2018 roku jako produkcja oryginalna Netflix. 

Netflix: oficjalny tytuł serialu o Sabrinie

Oficjalny tytuł nowego serialu o Sabrinie nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Zgodnie z tradycją Netfliksa i wszystkimi znakami na niebie i ziemi, serial będzie nosił bliźniaczy względem komiksowego pierwowzoru tytuł: „Chilling Adventures of Sabrina”, co można tłumaczyć jako „mrożące krew w żyłach przygody Sabriny”. Poinformował o tym sam twórca komiksu i adaptacji, Roberto Aguirre-Sacasa, na swoim Twitterze, publikując jednocześnie oficjalne zdjęcie Kiernan Shipki w roli Sabriny:

"

To oficjalne! „Chilling Adventures of Sabrina” to nasz tytuł! Jest w tym coś niecnego... "

„Chilling Adventures of Sabrina” - obsada i twórcy

„Chilling Adventures of Sabrina” jest mroczną wariacją opowieści o nastoletniej czarownicy, powstałą w 2014 roku na łamach komiksów Archie Horror. Nowy serial Netfliksa zapowiadany jest jako pełna czarnoksięstwa opowieść z dreszczykiem, której bliżej do „Dziecka Rosemary” czy „Egzorcysty” niż do oryginalnego serialu o Sabrinie z lat 90.  Obok Kiernan Shipki w roli Sabriny, wystąpią Ross Lynch jako jej chłopak, Harvey Kinkle oraz Miranda Otto i Lucy Davies jako ciotki Sabriny – Hilda i Zelda Spellman. W serialu pojawią się również: Jaz Sinclair jako przyjaciółka czarownicy, Michelle Gomez jako Madame Satan, Chance Perdomo jako kuzyn SabrinyRichard Coyle jako Ojciec Blackwood i Bronson Pinchot jako dyrektor Baxter High. Serial o Sabrinie nie mógłby się też oczywiście obyć bez słynnego kota Salema. Wciąż nie wiadomo jednak, kto użycza mu głosu.

Twórcą serialu jest Roberto Aguirre-Sacasa, który odpowiada również za produkcję i scenariusz. Pierwszy odcinek wyreżyserował Lee Toland Krieger, który współpracował wcześniej z Sacasą przy serialu „Riverdale”.

Netflix zapowiedział, że premiera serialu odbędzie się jeszcze w 2018 roku, nie podano jednak oficjalnej daty premiery.  

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Netflix Sabrina, nastoletnia czarownica Chilling Adventures of Sabrina