BBC First: Nowy kanał z brytyjskimi serialami zadebiutuje w Polsce

Natalia Hluzow
14.08.2018 09:35
seriale BBC|undefined Fot. kadry z seriali BBC

Miłośnicy brytyjskich seriali mogą już zacząć zacierać ręcę. Już niebawem w Polsce zadebiutuje kanał BBC First wypełniony wysokiej jakości produkcjami z udziałem Benedicta Cumberbatcha, Seana Beana, Kita Harringtona, Jodie Whittaker, Tima Rotha czy Rowana Atkinsona.

W dzisiejszych czasach publiczność poszukująca oryginalnych, wysokiej jakości seriali zazwyczaj sięga po nie za pośrednictwem platform streamingowych typu Netflix, HBO Go czy Showmax. Jednak w telewizji również można trafić na prawdziwe perełki. Jedną z nich z jest pewnością nowy kanał BBC First, który w 2014 roku zadebiutował w Australii. 26 października 2018 program zostanie uruchomiony na polskim rynku, zastępując dotychczasowe BBC HD.  

BBC First: pełna oferta seriali BBC w Polsce

BBC od lat wprowadza na rynek seriale premium. Słynny „Sherlock” czy „Dr Who” to tylko niektóre tytuły, którymi może poszczycić się brytyjski nadawca. Dzięki BBC First polscy widzowie po raz pierwszy będą mogli cieszyć się ich pełną ofertą.

Wraz z nowym kanałem na polskim rynku zadebiutują przede wszystkim świeże produkcje, takie jak „Broken” z Seanem Beanem w roli księdza czy 11. sezon „Dr Who” z Jodie Whittaker w roli głównej. Jak zapowiada nadawca, stacja ma prezentować najnowsze seriale BBC jednocześnie z ich premierą w Wielkiej Brytanii lub zaraz po niej. Wszystkie będą dostępne w oryginalnej i polskiej wersji językowej - z lektorem lub z napisami (polskimi i angielskimi).

Dlaczego BBC zdecydowało się postawić na kanał z oryginalnymi serialami? Jak wyjaśnił w rozmowie z portalem Wirtualne Media Jacek Koskowski, GM & VP BBC Studios w Polsce:

Seriale zdominowały dzisiejszą popkulturę budząc częstokroć więcej dyskusji i emocji niż kino. Te brytyjskie zawsze wyróżniały się na tle innych produkcji, a dziś dzięki utalentowanym twórcom i aktorom są jednymi z najlepszych i najbardziej nagradzanych na świecie. Stopniowe zwiększanie ich liczby w ofercie BBC HD wpłynęło na znaczny wzrost zainteresowania widzów kanałem, po rebrandingu na BBC First będziemy w stanie jeszcze bardziej wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Tym bardziej, że do wszystkich propozycji udostępnimy zarówno polskie jak i angielskie napisy, które widzowie bardzo doceniają.

26 października 2018 kanał BBC First trafi na platformy cyfrowe, do telewizji kablowych i operatorów IPTV w zastępstwie za BBC HD. Prócz niego w Polsce w ofercie BBC Studios znajdują się aktualnie kanały: BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, CBeebies i BBC World News.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.