19.10.2018 19:02

Najlepsze seriale polityczne XXI wieku [SONDA]

Który serial o polityce najlepiej oddawał klimat politycznych rozgrywek? Który najbardziej trzymał w napięciu, najbardziej zaskakiwał lub bawił do łez? Wybieramy najlepszy serial polityczny XXI wieku.

seriale polityczne
foto: materiały promocyjne

Mawia się, że polityka jest jednym z tych tematów, których lepiej nie poruszać w towarzystwie. Lepiej też nie dyskutować o niej publicznie, szczególnie w czasie trwającej ciszy wyborczej. My, grzecznie stosując się do reguł, nie zamierzamy wchodzić w żadne polityczne rozważania czy spory, jednak dla wszystkich stęsknionych za tą tematyką przygotowaliśmy specjalną polityczno-serialową sondę.

Seriale polityczne - bawią, uczą, zaskakują

W związku z ważnymi wydarzeniami rozgrywającymi się obecnie w Polsce oraz zbliżającą się premierą finałowego sezonu „House of Cards”, postanowiliśmy zapytać Was o ulubiony serial polityczny. Na zamieszczonej poniżej liście znajdziecie zarówno poważne produkcje, które ujawniają kulisy wielkiej polityki pełnej nieczystych zagrań, jak wspomniane już „House of Cards” czy duński „Rząd” („Borgen”), pełne napięcia thrillery niczym „Stan gry”, „Ekipa” i „Designated Survivor”, oscylujące na granicy gatunków seriale „Madam Secretary” i „Żona idealna”, jak i odcinkowe komedie - „Ucho prezesa” oraz „Figurantka”. Oczywiście nie mogło zabraknąć też kultowego już serialu „Prezydencki poker”, który choć zaczął się jeszcze w latach 90., przez 6 lat był emitowany także w XXI wieku. 

Którą z tych produkcji uważacie za najlepszy serial polityczny? Wyniki sondy znajdziecie w oddzielnym artykule.

seriale polityczne sonda
Natalia Hluzow
Tagi: Seriale