Sherlock Holmes został Azjatką. Zobacz zwiastun pierwszego japońskiego serialu HBO pod tytułem „Miss Sherlock”.

Sergiusz Kurczuk
03.09.2018 10:57
Sherlock Holmes został Azjatką. Zobacz zwiastun pierwszego japońskiego serialu HBO pod tytułem „Miss Sherlock”. Fot. materiały promocyjne

Serial o Sherlocku Holmesie powraca. Tym razem w najsłynniejszego detektywa świata nie wcieli się Benedict Cumberbatch, tylko Yuko Takeuchi - japońska aktorka. Jak prezentuje się pierwszy japoński oryginalny serial HBO?

Postać Sherlocka Holmesa wychowała niejedno pokolenie. Seria powieści detektywistycznych stworzonych przez Sir Arthura Conana Doyle'a powstała pod koniec XIX wieku, ale wciąż rozpala wyobraźnię twórców i odbiorców. Ostatnio w Sherlocka wcielili się dwaj hollywoodzcy aktorzy. Robert Downey Jr. zagrał detektywa w dwóch częściach filmu na podstawie powieści Doyle'a. Benedict Cumberbatch wcielił się w bohatera w słynnym brytyjskim serialu, który uwspółcześnia przygody Sherlocka Holmesa. Stacja HBO stworzyła nową wersję historii o mistrzu dedukcji i to taką, jakiej jeszcze nie było. 

„Miss Sherlock” - zwiastun japońskiego serialu HBO

Stacja HBO zaprezentowała zapowiedź pierwszego oryginalnego japońskiego serialu, który niebawem zostanie wyemitowany na jej antenie. Akcja „Miss Sherlock” dzieje się we współczesnym Tokyo, a Holmes i doktor Watson zostali zastąpieni dwiema kobietami, które rozwiążą niesamowite zagadki kryminalne. 

Historia opowiada o doktor Wato Tachibanie - lekarce, która wróciła z misji medycznej w Syrii. Kobieta wkrótce poznaje Sarę Shelly Futabę - doradczynię wydziału policji, który zgłasza się do niej za każdym razem, gdy trafi na dziwne i trudne do wyjaśnienia przestępstwa. Para rozwiązuje kolejne zagadki, dzięki niezwykłej przenikliwości głównej bohaterki. 

Serial powstał jako koprodukcja HBO Asia i Hulu Japan. „Miss Sherlock” trafiła na anteny stacji HBO w kwietniu 2018 roku, ale była dostępna jedynie w Azji. Od września przygodami japońskiej wersji Sherlocka Holmesa będą mogli raczyć się amerykańscy abonenci HBO. Na razie nie wiadomo, czy serial będzie można oglądać w Polsce. Prace nad kolejnym sezonem brytyjskiego „Sherlocka” na razie są wstrzymane. Powstaje za to trzecia części filmu z Downeyem Jr. w roli głównej. Równolegle powstaje też nowy film z Willem Ferellem.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.