05.10.2016 11:13

„Sherlock” skończy się po 4. sezonie?

Benedict Cumberbatch w udzielonym wywiadzie zasugerował, że serial o słynnym detektywie dobiega końca. Nie zobaczymy już więcej „Sherlocka”?

„Sherlock” skończy się po 4. sezonie?
foto: materiały prasowe

Póki co oczekujemy na premierę 4. sezonu serialu o Holmesie i Watsonie - mogliśmy już nawet zobaczyć jego zapowiedź. Ostatnia wypowiedź odtwórcy tytułowej roli sugeruje jednak, że właśnie na tych odcinkach zakończy się cała opowieść w produkcji BBC:

"

To może być koniec epoki. Na to przynajmniej wygląda szczerze powiedziawszy. Serial dociera do miejsca, z którego ciężko będzie od razu ruszyć dalej. Jednak nigdy nie mówimy nigdy. Chciałbym kiedyś wrócić do „Sherlocka” i będę się tego trzymał, ale w najbliższej przyszłości wszyscy mamy inne rzeczy, na których chcemy się skupić. Stworzyliśmy coś, co sprawia wrażenie dzieła skończonego. Poczekamy i zobaczymy co się stanie. "

Cumberbatch dodał, że perspektywa tego, że już nigdy nie przywdzieje płaszcza detektywa jest dla niego drażniąca.

Co prawda Steven Moffat, twórca „Sherlocka”, nie potwierdził informacji o śmierci serialu, ale faktem pozostaje też, że BBC nie zawarło żadnej umowy dotyczącej 5. sezonu. Cumberbatch i Martin Freeman wcielający się w Watsona mają coraz mniej czasu na występowanie w serialu przez podpisywanie kolejnych kontraktów wiążących ich do zaangażowania w projekty kinowe. Serialowego Sherlocka zobaczymy wkrótce w marvelowskim „Doktorze Strange'u”, z kolei Freeman pojawił się niedawno w „Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów”.

Nie ma co jednak załamywać rąk. Żadne szanse nie zostały jeszcze pogrzebane, a początek 2017 roku przyniesie nam nowe odcinki „Sherlocka”. 4. sezon, jak przyznają twórcy, będzie zdecydowanie bardziej mroczny, ale oczywiście nie zabraknie w nim również humoru. Zwiastuny sugerują powrót Moriarty'ego, który będzie prześladował Sherlocka, możliwe że zza grobu.

Ujawniono także tytuły dwóch odcinków z 4. serii, są to „The Six Thatchers” i „The Lying Detective”:

66

Drugi z epizodów to prawdopodobnie wariacja na temat „The Dying Detective”. Według spekulacji zobaczymy tu Toby'ego Jonesa jako Culvertona Smitha, lekarza-amatora. Z kolei „The Six Thatchers” najpewniej nawiązuje do „The Six Napoleons”, gdzie Holmes bada sprawę zniszczenia gipsowych popiersi Napoleona.

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Sherlock