11.10.2018 14:16

Showrunnerka „Wiedźmina” potwierdziła, że serial będzie oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego

Lauren S. Hissrich podtrzymuje, że „Wiedźmin” Netfliksa będzie opierał się na książkowym oryginalne. Zapewniła też, że twórcy zrobią wszystko, by oddać w serialu słowiańskiego ducha serii. 

Showrunnerka „Wiedźmina” potwierdziła, że serial będzie oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego
foto: Lauren S. Hissrich/Twitter

Fani „Wiedźmina” są wniebowzięci, ponieważ Netflix na początku października 2018 roku ogłosił, którzy aktorzy wcielą się w najważniejsze postacie występujące w serialu. Do tej pory wiadomo było jedynie, że jako Geralt wystąpi Henry Cavill, kojarzony dotychczas z roli Supermana. W pozostałych rolach pojawią się mniej znani aktorzy, ale casting na pewno ucieszył tych wielbicieli historii o słynnym wiedźminie, którzy uwierzyli w plotki o czarnoskórej Ciri. Shworunnerka serialu Lauren S. Hissrich postanowiła ponownie wypowiedzieć się na temat tego, jak będzie wyglądał „Wiedźmin”.

„Wiedźmin na Netflix na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego

Ostatnio dość głośno było o roszczeniu, które autor historii o Geralcie zaadresował do przedstawicieli firmy CD Projekt Red. Sapkowski, słynąc z niechęci wobec gier na podstawie jego twórczości, chce zawalczyć o większe zyski ze sprzedaży praw do „Wiedźmina”. Ci fani, którzy stoją po stronie pisarza, na pewno ucieszą się, że serial będzie czerpał inspirację z papierowego oryginału, a nie z cyfrowych adaptacji.

Chociaż o tym było wiadomo od dawna, Hissrich potwierdziła tę informację w rozmowie z The Hollywood Reporter.

"

Do dla mnie dośc grząski temat. Jestem wielką fanką gier. Już mówiłam, że starałam się odejść od gier - w tym momencie naszą główną reprezentacją wizualną tego świata i stworzyć naszą własną wizualną reprezentację. Od kiedy pracuję przy tym serialu, właściwie oderwałam się od grania w gry, ponieważ chciałam się upewnić, że to, co robimy jest naszym unikalnym pomysłem.  "

Ekipie „Wiedźmina” pozostaje więc jak najgłębsze zapoznanie się z materiałem źródłowym, by uchwycić klimat stworzony przed laty przez Sapkowskiego. Hissrich bardzo zależy, żeby oddać słowiańskiego ducha, o czym poinformowała (ponownie) na swoim Twitterze. 

"

Mówię o tym od samego początku i nigdy nie zachwiałam się w tym postanowieniu. Zeszłej wiosny podróżowałam przez Polskę, by nasiąknąć klimatem, duchem i dźwiękami tego kraju, więc mogę zapewnić, że Polacy nie tylko będą odpowiednio reprezentowani, ale również oddamy im sprawiedliwość w tym serialu. To dla nas bardzo ważne.  "

Showrunnerka odwiedziła Polskę na początku 2018 roku i spotkała się z Andrzejem Sapkowskim, który wtajemniczył ją w atmosferę naszego kraju. Jak widać, w niektórych elementach polskiej kultury Hissrich zakochała się na zabój. 

"

„Wiedźmin”+wódka+kolczaste buty

Jeśli miałabym wcisnąć trzy miłości mojego życia na jednym zdjęciu, prawdopodobnie to byłoby wszystko, czego bym potrzebowała, żeby uczcic świetny dzień.  "

„Wiedźmin” na Netflix - kiedy premiera?

Scenariusz gotowy, znamy najważniejsze nazwiska obsady, a więc czas by rozpocząć zdjęcia do serialu. Pierwszy klaps na planie „Wiedźmina” padnie już na początku listopada 2018 roku. Premiera została zapowiedziana na rok 2019. Na razie nie podano w tej kwestii żadnych konkretów. Biorąc jednak pod uwagę plan pracy twórców „Wiedźmina”, prawdopodobnie serial trafi na serwis Netflix pod koniec przyszłego roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix Andrzej Sapkowski