"Silk" - Sony stworzy serialowy spin-off "Spider-Mana". Będzie początkiem nowego cyklu o pajęczej rodzinie

04.09.2020 06:34
1 Fot. materiały prasowe/Marvel Comics

Rodzina Spider-Mana się powiększa. Sony pracuje nad pierwszym serialem Marvela, opowiadającym o Silk. Ma on być początkiem większej serii, tworzących większą historię.

Chociaż Disney ma pod swoimi skrzydłami co raz więcej prawd do postaci Marvela, Spider-Man i wszyscy związani z nim bohaterowie i złoczyńcy należą do Sony. Korporacje dogadały się między sobą i dzięki temu Peter Parker funkcjonuje w MCU. Nie oznacza to jednak, że Sony nie chce zarobić na posiadanych przez siebie prawach jak najwięcej. Z tego powodu postanowiono powołać od życia pierwszy serial, prezentujący przygody jednej z członkiń pajęczej rodziny - Silk.

"Silk" - Sony stworzy nowy serial Marvela

Spider-Man jeszcze przynajmniej w jednym filmie będzie pojawiał się w MCU. Nie wiadomo jaka przyszłość czeka pajęczego bohatera. Jednak Sony nie próżnuje i z roku na rok powiększa pajęczy świat.

Przeczytaj także

Za nami premiera "Venoma", a przed nami druga część tej serii, "Morbius", "Madame Web" i solowa produkcja o Kravenie Łowcy. Na tym się jednak nie skończy. Jak podaje Deadline, Sony przygotowuje cykl seriali, będących spin-offami "Spider-Mana". Na pierwszy ogień pójdzie Silk. Zamysł twórców jest prosty. Chcą zrobić coś, co swego czasu wdrożył Netflix - serię produkcji w odcinkach, prezentującą kolejnych herosów. Ich poszczególne przygody będą ze sobą powiązane i z czasem zmierzą w kierunku wspólnej przygody.

Przeczytaj także

Netflix kilka lat temu miał prawa do części postaci znanych z komiksów Marvela i powołał do życia "Daredevila", "Jessicę Jones", "Luke'a Cage'a", "Iron Fista", "Punishera" i "Defenders". Obecnie seriale zostały zakończone i niebawem prawa do tych bohaterów trafią z powrotem do Marvela, ale postacie związane ze Spider-Manem to zupełnie inna para kaloszy.

Przeczytaj także

Sony bierze się więc powoli za serialową opowieść o Silk. Za scenariusz produkcji odpowie Lauren Moon ("Good Trouble", "Atypowy"), która podobnie jak tytułowa bohaterka jest Amerykanką koreańskiego pochodzenia. Producentami wykonawczymi "Silk" zostaną Phil Lord, Chris Miller ("Spider-Man: Uniwersum") oraz była szefowa Sony Pictures - Amy Pascal. Osoby, które śledzą wieści na temat seriali Marvela nie powinny być zaskoczone. Pierwsze doniesienia o produkcji o Silk pojawiły się w 2018 roku. Początkowo mowa była jednak o filmie o Cindy Moon.

Przeczytaj także

Postać Silk zadebiutowała w 2014 roku w komiksie "The Amazing Spider-Man" #4. Bohaterka została stworzona przez Dana Slotta i Humberto Ramosa. Cindy była jedną z koleżanek z klasy Petera Parkera, którą ugryzł ten sam radioaktywny pająk, co jego. Dziewczyna zdobyła pajęcze zdolności. Kiedy Peter bronił Nowego Jorku jako Spider-Man, Silk była trzymana w specjalnym bunkrze przez swojego mentora Ezekiela Sima. Wszystko po to, by nie padła ofiarą Morluna - potężnej istoty żywiącej się mocami superbohaterów.

Przeczytaj także

Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w Silk, kiedy ruszą zdjęcia do serialu, ani kiedy produkcja zadebiutuje. Fani świata Spider-Mana muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Amazing Spider-Man. Globalna sieć: Upadek imperium. Tom 7" - [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.