Skunks ze "Zwariowanych melodii" normalizuje gwałt? Dziennikarz wywołał burzę wśród internautów

07.03.2021 13:51
Zwariowane Melodie Fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

Bohater "Zwariowanych melodii" normalizuje gwałt - to zdanie dziennikarza wywołało wrzawę w sieci. Dlaczego doszedł do takich wniosków?

Jak podaje onet.pl,Charles M. Blow, dziennikarz "New York Times", napisał felieton, w którym stwierdza, że animowana postać skunksa z kreskówki "Zwariowane melodie" normalizuje gwałt. Jego artykuł wywołał burzę wśród internautów.

Polecamy

Skunks ze "Zwariowanych melodii" normalizuje gwałt? Dziennikarz wywołał burzę wśród internautów

Skunks Pepé Le Swąd cały czas zalecał się do czarno-białych zwierząt myśląc, że to skunksy. Bohaterowie nie chcieli mieć z nim nic wspólnego i często dostawał karę za swoje zaloty. Na tę właśnie postać zwrócił uwagę dziennikarz "New York Times", który uważa, że skunks normalizuje gwałt, bowiem wbrew woli innych chce je całować, a nawet więzi.

Jak podaje onet.pl, mimo wielu negatywnych komentarzy internautów, Blow napisał na Twitterze:

Kiedy ofiara skunksa próbuje od niego uciec, ten zamyka drzwi - dochodzi do uwięzienia. Ta kreskówka utrwala w małych chłopcach przekonanie, że kiedy kobieta mówi "nie" - to tak naprawdę ma na myśli "tak", a wszystko jest tylko częścią jej gry wstępnej. To początek walki o władzę.

Niektórzy internauci uważają, że postać skunksa zawsze dostawała karę za swoje postępowanie i raczej był bohaterem, który pokazywał chłopcom, jak nie należy postępować. Inni natomiast są zdania, że "Zwariowane melodie" są pełne stereotypów i negatywnych treści. Co ciekawe, w czerwcu 2020 HBO Max ocenzurował produkcję wprowadzając zakaz korzystania z broni palnej, który dotyczy wszystkich postaci "Zwariowanych melodii".

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.