17.10.2018 17:59

„Ślepnąc od świateł” – wszystko, co wiemy o nowym polskim serialu HBO

Premiera wyczekiwanego serialu „Ślepnąc od świateł” zbliża się wielkimi krokami. Kto w nim gra? Czy będzie dostępny online? Kiedy premiera w telewizji? I ile odcinków będzie składało się na pierwszy sezon? Zebraliśmy wszystkie informacje o nowej polskiej produkcji HBO na podstawie powieści Jakuba Żulczyka.

Ślepnąc od świateł premiera odcinki gdzie oglądać
foto: materiały prasowe HBO

Nowa polska produkcja HBO to ekranizacja bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego („Hardkor Disco”), do której scenariusz napisali wspólnie reżyser i autor literackiego pierwowzoru. „Ślepnąc od świateł” przedstawia 7 dni z życia warszawskiego dilera narkotyków, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos.

Na nowy polski serial HBO czekają nie tylko fani popularnego pisarza, ale także miłośnicy seriali premium, które coraz prężniej rozwijają się w Polsce. Kiedy odbędzie się premiera „Ślepnąc od świateł” i gdzie będzie można oglądać serial? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie poniżej.

>>> PRZECZYTAJ TEŻ: „Ślepnąc od świateł”, reż. Krzysztof Skonieczny [RECENZJA] <<<

„Ślepnąc od świateł” – kiedy premiera?

„Ślepnąc od świateł” s01e01 zostanie wyemitowany w telewizji w sobotę 27 października 2018 o godzinie 22:00. Tego samego dnia cały serial „Ślepnąc od świateł” zostanie też udostępniony online.

Odcinki „Ślepnąc od świateł” – gdzie oglądać?

Serial „Ślepnąc od świateł” będzie emitowany na stacji HBO. Godzinę po emisji na głównym kanale, każdy z odcinków będzie trafiał też na HBO 2. Produkcja będzie dostępna także na HBO GO. Na platformę trafią jednocześnie wszystkie odcinki „Ślepnąc od świateł”.

>>> ZOBACZ TEŻ: HBO GO obniża cenę w Polsce! Serwis stał się o wiele tańszy niż Netflix <<<

O czym jest serial „Ślepnąc od świateł”?

Kuba, znany warszawski diler kokainy, jest perfekcjonistą i outsiderem, który lubi mieć wszystko pod kontrolą. Pozwala dostrzegać innym tylko to, co powierzchowne – ekskluzywne ubrania, przystojną twarz i drogi samochód. Mężczyzna stanowi prawdziwą zagadkę dla otoczenia. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to w Warszawie zna go niemal każdy. Wśród jego klientów znajdują się politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu i hipsterzy. Pomimo swojego poziomu i wykształcenia, Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów pod wodzą Stryja. Szefem obydwu mężczyzn jest bowiem ta sama szycha – Jacek, zajmujący się brudnymi interesami.

Choć wykonywana profesja pozwala Kubie na dostatnie życie i bywanie na salonach, mężczyzna jest zmęczony swoim otoczeniem i chciałby od niego uciec. W tym celu kupuje dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Nie wiadomo jeszcze, komu wręczy drugi bilet. Czy wyjedzie z Paziną, jedyną bliską mu osobą, czy wyruszy w podróż wraz ze swoją dawną ukochaną, Pauliną… Zanim to jednak nastąpi, musi załatwić jeszcze kilka spraw. A te pokrzyżują się, kiedy z więzienia po kilkuletnim wyroku wyjdzie Dario, gangster starej daty. Kuba będzie musiał zmierzyć się z nową sytuacją, dotychczasowym życiem i decyzjami, które podjął.

„Ślepnąc od świateł” - zwiastun

HBO Polska udostępniło dotychczas dwa oficjalne zwiastuny serialu „Ślepnąc od świateł”, które możecie zobaczyć poniżej:

Kto gra? Obsada serialu „Ślepnąc od świateł”

W główną rolę wciela się debiutujący Kamil Nożyński. Jako przywódca bandy gangsterów, Stryj, wystąpił Janusz Chabior. Szefa obydwu mężczyzn gra Robert Więckiewicz, zaś mafioza starej daty po mistrzowsku kreuje Jan Frycz. W kobiety życia Kuby wcielają się Marta Malikowska (Pazina) i Marzena Pokrzywińska (Paulina). W serialu pojawiają się również: Cezary Pazura, Eryk Lubos, Krzysztof Zarzecki, Agnieszka Żulewska, Ilona Ostrowska, Jacek Beler, Ewa Skibińska, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki oraz reżyser serialu – Krzysztof Skonieczny.

Jak radzą sobie w swoich rolach przekonamy się już 27 października 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: HBO HBO GO Ślepnąc od świateł