30.09.2019 12:26

Snoop Dogg scoverował utwór Nicka Cave'a na potrzeby "Peaky Blinders"

Z okazji premiery najnowszego sezonu serialu "Peaky Blinders", Snoop Dogg przedstawił swoją wersję utworu "Red Right Hand" Nicka Cave'a and the Bad Seeds. Posłuchajcie remiksu Snoopa.

Snoop Dogg
foto: kadr z wideo "Snoop Dogg (Shelby) performs Peaky Blinders theme - BBC"/youtube.com

Covery są częścią tradycji popularnego dramatu kryminalnego od BBC. W końcu stacja zatrudniła już do pracy PJ Harvey, Iggy'ego Popa, a także Jarvisa Cockera do zmienienia motywu przewodniego Nicka Cave'a. Kto by się jednak spodziewał tego, że klasyk Cave'a zostanie zmodyfikowany przez... Snoop Dogga, który zmienia folkowy przebój na g-funkową wersję.

Snoop Dogg zaśpiewał Nicka Cave'a

Do remiksu powstał również mini wideoklip zawierający fragmenty serialu "Peaky Blinders" oraz ujęcia ze studia z udziałem Snoopa Shelby'ego (tak przezwał się sam raper), bawiącego się w najlepsze. Raper założył nawet ikoniczny kaszkiet, który jest cechą charakterystyczną gangu Peaky Blinders. Cóż, posłuchajcie najdziwniejszego mainstreamowego coveru Nicka Cave'a w historii:

Snoop Dogg
Snoop Dogg
Przeczytaj także Snoop Dogg zrecenzował "Laleczkę": "Cholera, Chucky jest złym gościem"

Snoop poza pracą nad coverem "Peaky Blinders" wziął również udział w realizacji singla na potrzeby nowego filmu o rodzinie Addamsów. Wraz z grupą Migos nagrał... latino-trapowy utwór "My Family", który promuje nadchodzącą produkcję animowaną o nietypowej familii. Wybór gatunku i wykonawców do soundtracku filmu o Addamsach jest nieco zaskakujący, ale teraz możemy jedynie posłuchać efektu końcowego ich pracy. 

Snoop Dogg niedługo pojawi się również w nowym filmie Eddiego Murphy'ego "Dolemite Is My Name". Produkcja opowie o artyście, który wykorzystuje okazję do stania się ikoną lat 70. Film zadebiutuje na Netfliksie już 25 października 2019 roku.

Zobacz także: "Peaky Blinders" - Netflix udostępnił zwiastun 5. sezonu. Kiedy premiera?

Tagi: Seriale