Sophie Turner: Po raz pierwszy dowiedziałam się o seksie oralnym z „Gry o tron”

Kamil Dachnij
04.07.2017 14:33
Sophie Turner: Po raz pierwszy dowiedziałam się o seksie oralnym z „Gry o tron” Fot. kadr z filmu

Serial HBO na podstawie cyklu „Pieśń lodu i ognia” George’a R.R. Martin słynie m.in. z dużej ilości erotycznych scen. Dla aktorki grającej Sansę Stark było to pouczające doświadczenie. 

Choć „Gra o tron” słusznie uważana jest za jeden z najlepszych obecnie seriali telewizyjnych, to należy także do jednych z najbardziej kontrowersyjnych ze względu na swoją ostrą zawartość. Jedną ze scen, która roznieciła falę krytyki był gwałt Ramsaya Boltona (Iwan Rheon) na Sansie Stark z 5. sezonu. Jednak aktorka grająca tę postać, czyli Sophie Turner, wyznała ostatnio w wywiadzie, że producenci dobrze zrobili pokazując go, bo dzięki temu zwrócili uwagę na problem seksualnej agresji wobec kobiet:

Nigdy nie miałam do czynienia z napastowaniem seksualnym, stąd ten problem nie zaprzątał mi zbytnio głowy, co było naiwnym zachowaniem z mojej strony. A potem nakręciłam scenę gwałtu, która wywołała nieprawdopodobną burzę w mediach. Z początku myślałam, że może zrobiliśmy źle pokazując ją w serialu. Jednak stwierdziłam, że im więcej rozmawiamy o problemie seksualnej agresji, tym lepiej.

Gdzie indziej Turner przyznała się do tego, że „Gra o tron” miała dość istotny wkład w jej edukację seksualną:

Po raz pierwszy dowiedziałam się o seksie oralnym czytając scenariusz „Gry o tron”. Byłam zszokowana. To ludzie robią takie rzeczy? To fascynujące!

Aktorkę zobaczymy niebawem ponownie w roli Sansy w 7. sezonie „Gry o tron”. Jego premiera odbędzie się później niż dotychczas, bo 16 lipca 2017 roku. Do tej pory każdy nowy sezon serialu składał się z dziesięciu odcinków, ale tym razem mamy ich tylko siedem. Jak powszechnie wiadomo, twórcy serialu przegonili książki George’a R.R. Martina, co wymusiło na nich nowe warunki pracy nad scenariuszem. Ale rzekomo nie odbije się to na jakości serialu, który według słów Kita Harringtona ma być wyjątkowo mroczny. Niedawno pisaliśmy o tym, że serial pobił rekord w ilości podpalonych ludzi na planie filmowym. Ciężko o lepszą zapowiedź. Dla przypomnienia polecamy niezwykłą kompilację wszystkich śmierci produkcji HBO. Jest ich dość pokaźna liczba. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.