Sophie Turner nie powiedziała rodzicom o castingu do „Gry o tron”

13.06.2019 12:52
Sophie Turner nie powiedziała rodzicom o castingu do „Gry o tron” Fot. Invision/Invision/East News

Odtwórczyni roli Sansy Stark wyznała ostatnio, że jej rodzice nie mieli pojęcia, iż w wieku 13 lat brała udział w przesłuchaniach do „Gry o tron”. Jak do tego doszło?

Sophie Turner rozpoczęła swoja karierę aktorską w 2011 roku, gdy miała zaledwie 13 lat. Jej pierwszą rolą była młodziutka Sansa Stark w popularnym serialu HBO pod tytułem „Gra o tron”. Jak się okazało, rodzice nie mieli pojęcia, że ich małoletnia córka bierze udział w przesłuchaniach do produkcji.

Sophie Turner nie powiedziała rodzicom o castingu do „Gry o tron”

W ramach promocji swojego najnowszego filmu „X-Men: Dark Phoenix” Sophie wzięła udział w nagraniu dla Vogue Paris. Wraz z Jessiką Chastain zjadły kolację we francuskiej stolicy, rozmawiając o życiu prywatnym i zawodowym. Właśnie wtedy, na pytanie przyjaciółki o reakcję rodziców na chęć udziału w „Grze o tron” Turner wyznała, że nie mieli o niczym pojęcia.

Nie powiedziałam rodzicom, że startowałam do roli w „Grze o tron”. Jakoś się po prostu dowiedzieli.

Aktorka wyjaśniła, że Nina Gold (odpowiedzialna za casting do serialu) odwiedzała wówczas wiele szkół, poszukując wśród uczniów potencjalnych aktorów do „Gry o tron”.

Zgłosiliśmy się wraz ze wszystkimi moimi przyjaciółmi, bo uznaliśmy, że będzie to niezła zabawa. Taki żart. A potem zaczęłam dostawać telefony.

Moi rodzice dowiedzieli się, gdy znalazłam się w finałowej siódemce. Moja mama lekko ześwirowała i zadzwoniła do ojca mówiąc, że nie jest przekonana, czy powinni mi na to pozwolić. On jednak odparł „Zamknij się, całe życie o tym marzyła. Musisz pozwolić jej spróbować”.

Rola Sansy Stark otworzyła Sophie drzwi do kariery w Hollywood. Młoda aktora zagrała od tamtej pory w kilku filmach, w tym w popularnej serii filmowej „X-Men”.

Zobacz też: Filmy, w których zagrała Sophie Turner

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.