"South Park" oraz "Rick i Morty" na platformach streamingowych. Pojawią się na HBO Max

30.10.2019 14:18
"South Park" oraz "Rick i Morty" na platformach streamingowych. Pojawią się na HBO Max Fot. kadr z serialu/Comedy Central

WarnerMedia zapowiedzieli oficjalnie platformę HBO Max. Wśród produkcji, które pojawią się w usłudze znalazły się niezwykle popularne animacje dla dorosłych.

"South Park" i "Rick i Morty" zostaną rozdziewiczone przez HBO Max. Przynajmniej w USA - ogłoszono bowiem, że to właśnie platforma streamingowa od WarnerMedia będzie domem dwóch niezwykle popularnych produkcji animowanych dla dorosłych. Dane dotyczące praw do licencji na "Ricka i Morty'ego" są nieznane, ale wiemy, że Warner musiał zapłacić za "South Park" ponad pół miliarda dolarów. To więcej, niż koszt "Teorii wielkiego podrywu", czy "The Office".

South Park oraz Rick i Morty na HBO Max

Potwierdzono, że w serwisie pojawią się wszystkie odcinki obydwóch produkcji, a na HBO Max przez przynajmniej najbliższe 3 sezony będą się pojawiały także kolejne odcinki "South Park" (dobę po premierze na Comedy Central). Na temat pozyskania praw do przygód Cartmana i spółki wypowiedział się na konferencji prasowej szef dot. programowania i zawartości w HBO Max, Kevin Reilly:

"South Park" jest jednym z najlepszych seriali na świecie - nie tylko trzyma złoty poziom satyry, ale także trzymając puls na zmieniających się trendach. Widzowie połączyli się ze Stanem, Kylem, Cartmanem i Kennym (żywym lub nie) przez 20 lat i nie możemy się doczekać, by przedstawić te postaci nowej publiczności na HBO Max.

W Polsce serial trafił w październiku 2019 roku na Netfliksa, jednak dostępne są sezony 18-22 oraz pojedyncze najlepsze odcinki. Całość możemy oglądać natomiast na stronie SouthParkStudios.com, gdzie jest udostępniona za darmo przez samych twórców. 

Przeczytaj także

Jeśli chodzi zaś o "Ricka i Morty'ego", to na HBO Max pojawią się 3 pierwsze sezony produkcji. Nadchodząca, 4. seria pojawi się w całości w późniejszym okresie 2020 roku. Reilly również zabrał głos na temat popularnej komedii:

"Rick i Morty" pojawili się na scenie w 2013 roku i szybko znaleźli legiony naprawdę oddanych fanów. Żarty pojawiały się szybko i często, a podlano je sosem mądrości. Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli pokazywać ten serial na HBO Max.

Obydwa seriale są wciaż emitowane - obecnie trwa już 23. sezon "South Park", którego nowe odcinki możemy oglądać co piątek na wspomnianym SouthParkStudios.com. Nowy sezon "Ricka i Morty'ego" zadebiutuje natomiast już 10 listopada 2019 roku.

Zobacz także: Rick i Morty - zwiastun 4. sezonu

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.