30.10.2019 14:18

"South Park" oraz "Rick i Morty" na platformach streamingowych. Pojawią się na HBO Max

WarnerMedia zapowiedzieli oficjalnie platformę HBO Max. Wśród produkcji, które pojawią się w usłudze znalazły się niezwykle popularne animacje dla dorosłych.

South Park
foto: kadr z serialu/Comedy Central

"South Park" i "Rick i Morty" zostaną rozdziewiczone przez HBO Max. Przynajmniej w USA - ogłoszono bowiem, że to właśnie platforma streamingowa od WarnerMedia będzie domem dwóch niezwykle popularnych produkcji animowanych dla dorosłych. Dane dotyczące praw do licencji na "Ricka i Morty'ego" są nieznane, ale wiemy, że Warner musiał zapłacić za "South Park" ponad pół miliarda dolarów. To więcej, niż koszt "Teorii wielkiego podrywu", czy "The Office".

South Park oraz Rick i Morty na HBO Max

Potwierdzono, że w serwisie pojawią się wszystkie odcinki obydwóch produkcji, a na HBO Max przez przynajmniej najbliższe 3 sezony będą się pojawiały także kolejne odcinki "South Park" (dobę po premierze na Comedy Central). Na temat pozyskania praw do przygód Cartmana i spółki wypowiedział się na konferencji prasowej szef dot. programowania i zawartości w HBO Max, Kevin Reilly:

"

"South Park" jest jednym z najlepszych seriali na świecie - nie tylko trzyma złoty poziom satyry, ale także trzymając puls na zmieniających się trendach. Widzowie połączyli się ze Stanem, Kylem, Cartmanem i Kennym (żywym lub nie) przez 20 lat i nie możemy się doczekać, by przedstawić te postaci nowej publiczności na HBO Max. "

W Polsce serial trafił w październiku 2019 roku na Netfliksa, jednak dostępne są sezony 18-22 oraz pojedyncze najlepsze odcinki. Całość możemy oglądać natomiast na stronie SouthParkStudios.com, gdzie jest udostępniona za darmo przez samych twórców. 

South Park
South Park
Przeczytaj także "South Park" zbanowany w Chinach. Twórcy "przeprosili": Xi nie wygląda jak Kubuś Puchatek!

Jeśli chodzi zaś o "Ricka i Morty'ego", to na HBO Max pojawią się 3 pierwsze sezony produkcji. Nadchodząca, 4. seria pojawi się w całości w późniejszym okresie 2020 roku. Reilly również zabrał głos na temat popularnej komedii:

"

"Rick i Morty" pojawili się na scenie w 2013 roku i szybko znaleźli legiony naprawdę oddanych fanów. Żarty pojawiały się szybko i często, a podlano je sosem mądrości. Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli pokazywać ten serial na HBO Max. "

Obydwa seriale są wciaż emitowane - obecnie trwa już 23. sezon "South Park", którego nowe odcinki możemy oglądać co piątek na wspomnianym SouthParkStudios.com. Nowy sezon "Ricka i Morty'ego" zadebiutuje natomiast już 10 listopada 2019 roku.

Zobacz także: Rick i Morty - zwiastun 4. sezonu

Tagi: News South Park Rick i Morty