19.09.2019 15:04

"Spider-Man: Far From Home" - fan odkrył w filmie zaskakujący szczegół

Do sprzedaży trafiła cyfrowa wersja filmu "Spider-Man: Far From Home". Nie trzeba było długo czekać, by odkryto nowe Easter eggi ukryte w produkcji Marvela.

Spider-Man: Far From Home
foto: kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Każdy doświadczony fan filmów Marvela doskonale wie, że trzeba oglądać je kilka razy. I nie chodzi jedynie o to, by znowu przeżyć niesamowite przygody z komiksowymi superbohaterami, ale by wyłapać ukryte przez twórców smaczki. Easter eggi i odniesienia nawiązują nie tylko do popkultury i komiksów Marvela, ale również innych filmów rozgrywających się w kinowym uniwersum. Jeden z fanów Spider-Mana znalazł dość ciekawy szczegół, który można było przeoczyć podczas seansu "Far From Home".

"Spider-Man: Far From Home" - szokujący Easter egg

Akcja drugiej część solowych przygód Petera Parkera rozgrywa się, tuż po "Avengers: Endgame", czyli 5 lat po wydarzeniach ukazanych w "Avengers: Infinity War". W tym czasie świat  wiele przeszedł. Ludzkość, która została zmniejszona o połowę, musiała sobie jakoś poradzić z nową rzeczywistością. Elementy reperkusji pstryknięcia Thanosa doskonale widać "Spider-Man: Far From Home". Bardzo często są one ubrane w żart lub przemycane w tle.

Spider-Man
Spider-Man
Przeczytaj także "Spider-Man: Far From Home" pobił "Kapitan Marvel" i stał się 3. najbardziej dochodowym filmem 2019 roku

Tak właśnie jest w przypadku Easter eggu, który udało się dostrzec i udokumentować osobie odpowiadającej za twitterowy profil Marvel Stuff. Ciekawostka pojawia się w scenie, w której tytułowy bohater leci samolotem na wycieczkę do Europy. Chodzi o tytuły filmów, które są dostępne na pokładzie latającej maszyny.

"

 — The Snap (Pstryknięcie)

— Finding Wakanda (Szukając Wakandy)

— Hunting Hydra (Polowanie na Hydrę)

— Nova: Einstein Rosen Bridges (Nova: Mosty Einsteina Rosena)

— Heart of Iron: The Tony Stark Story (Serce z żelaza: historia Tony'ego Starka)

Filmy/dokumenty istniejące w uniwersum, które można zobaczyć podczas lotu Petera do Europy w "Spider-Man: Far From Home". "

Czy to tylko oczko puszczone w stronę widzów, a może twórcy filmu postanowili w ten sposób zapowiedzieć materiały, które pojawią się jako dodatki na zbiorczym wydaniu "Infinity Saga" lub nowe produkcje, które trafią na Disney+? A może to zapowiedź nowych bohaterów, którzy zadebiutują w uniwersum MCU, takich jak Nova czy Ironheart?

Ironheart vol. 1 #1
Ironheart vol. 1 #1
Przeczytaj także Tom Holland również chce, żeby Iron Mana w filmach zastąpiła Ironheart

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera na DVD i Blu-ray?

Film Jona Wattsa trafił do sprzedaży cyfrowej. Na tradycyjne wydanie domowe fani pajęczaka będą musieli poczekać do 1 października 2019 roku. "Spider-Man: Far From Home" zostanie wzbogacony o dodatkowe materiały, między innymi rozmowy z twórcami i aktorami, wpadki z planu i usunięte sceny. Na razie nie wiadomo, kiedy DVD i Blu-ray trafi na polski rynek. Prawdopodobnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Spider-Man: Far From Home
Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także Fan Marvela pokazał, jak zrobić działające okulary Tony'ego Starka [WIDEO]

Zobacz też: "Spider-Man 3": Tom Holland zdradził, że kolejna część będzie "większa i lepsza" niż dotychczasowe filmy

Tagi: News Avengers Spider-Man Tom Holland Avengers: Infinity War Avengers 4 Spider-Man: Far From Home