"Spider-Man: Far From Home" - fan odkrył w filmie zaskakujący szczegół

19.09.2019 15:04
"Spider-Man: Far From Home" - fan odkrył w filmie zaskakujący szczegół Fot. kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Do sprzedaży trafiła cyfrowa wersja filmu "Spider-Man: Far From Home". Nie trzeba było długo czekać, by odkryto nowe Easter eggi ukryte w produkcji Marvela.

Każdy doświadczony fan filmów Marvela doskonale wie, że trzeba oglądać je kilka razy. I nie chodzi jedynie o to, by znowu przeżyć niesamowite przygody z komiksowymi superbohaterami, ale by wyłapać ukryte przez twórców smaczki. Easter eggi i odniesienia nawiązują nie tylko do popkultury i komiksów Marvela, ale również innych filmów rozgrywających się w kinowym uniwersum. Jeden z fanów Spider-Mana znalazł dość ciekawy szczegół, który można było przeoczyć podczas seansu "Far From Home".

"Spider-Man: Far From Home" - szokujący Easter egg

Akcja drugiej część solowych przygód Petera Parkera rozgrywa się, tuż po "Avengers: Endgame", czyli 5 lat po wydarzeniach ukazanych w "Avengers: Infinity War". W tym czasie świat  wiele przeszedł. Ludzkość, która została zmniejszona o połowę, musiała sobie jakoś poradzić z nową rzeczywistością. Elementy reperkusji pstryknięcia Thanosa doskonale widać "Spider-Man: Far From Home". Bardzo często są one ubrane w żart lub przemycane w tle.

Przeczytaj także

Tak właśnie jest w przypadku Easter eggu, który udało się dostrzec i udokumentować osobie odpowiadającej za twitterowy profil Marvel Stuff. Ciekawostka pojawia się w scenie, w której tytułowy bohater leci samolotem na wycieczkę do Europy. Chodzi o tytuły filmów, które są dostępne na pokładzie latającej maszyny.

 — The Snap (Pstryknięcie)

— Finding Wakanda (Szukając Wakandy)

— Hunting Hydra (Polowanie na Hydrę)

— Nova: Einstein Rosen Bridges (Nova: Mosty Einsteina Rosena)

— Heart of Iron: The Tony Stark Story (Serce z żelaza: historia Tony'ego Starka)

Filmy/dokumenty istniejące w uniwersum, które można zobaczyć podczas lotu Petera do Europy w "Spider-Man: Far From Home".

Czy to tylko oczko puszczone w stronę widzów, a może twórcy filmu postanowili w ten sposób zapowiedzieć materiały, które pojawią się jako dodatki na zbiorczym wydaniu "Infinity Saga" lub nowe produkcje, które trafią na Disney+? A może to zapowiedź nowych bohaterów, którzy zadebiutują w uniwersum MCU, takich jak Nova czy Ironheart?

Przeczytaj także

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera na DVD i Blu-ray?

Film Jona Wattsa trafił do sprzedaży cyfrowej. Na tradycyjne wydanie domowe fani pajęczaka będą musieli poczekać do 1 października 2019 roku. "Spider-Man: Far From Home" zostanie wzbogacony o dodatkowe materiały, między innymi rozmowy z twórcami i aktorami, wpadki z planu i usunięte sceny. Na razie nie wiadomo, kiedy DVD i Blu-ray trafi na polski rynek. Prawdopodobnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Spider-Man 3": Tom Holland zdradził, że kolejna część będzie "większa i lepsza" niż dotychczasowe filmy

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.