27.05.2020 14:46

Spin-off "American Horror Story" w stylu "Black Mirror". Znamy tytuł i pierwsze szczegóły serialu

Stacja FX oficjalnie zamówiła spin-off popularnego serialu grozy AHS. Co wiemy o produkcji?

Foto: Everett Collection/ East News
Foto: Everett Collection/ East News

Mamy świetne wieści dla fanów "American Horror Story". Serialowe imperium Ryana Murphy'ego stale się rozrasta, a słynna antologia grozy doczeka się pierwszego spin-offu. Poznaliśmy już tytuł i pierwsze szczegóły związane z produkcją.

Spin-off "American Horror Story" - tytuł 

"American Horror Story" to jeden z najpopularniejszych serialowych horrorów w dziejach telewizji. Dotychczas doczekaliśmy się już 9 odsłon, a 10. miała zawitać na ekranach jesienią tego roku. Teraz wiemy również, że Ryan Murphy zaserwuje nam nową dawkę grozy. Tym razem w nieco innej odsłonie. "American Horror Stories" to spin-off oryginalnego AHS i od "serialu matki" różnić się będzie formą. Dotychczas mieliśmy do czynienia z luźno powiązanymi ze sobą sezonami , gdzie każda seria przedstawiała inną historię. W produkcji pokrewnej to każdy odcinek będzie odrębnym bytem. Epizody trwać będą godzinę i pełnić rolę mini-horrorów.

Najlepsze seriale grozy
Najlepsze seriale grozy
Przeczytaj także TOP 10: Najlepsze seriale grozy w historii

Nie znamy nawet przybliżonej daty premiery "America Horror Stories". Wiemy na pewno, że do debiutu nie dojdzie przed połową 2021 roku. Szczegóły obsadowe również owiane są tajemnicą, ale mówi się, że możemy liczyć na udział stałych współpracowników Murphy'ego - Evana Petersa, Jessiki Lange i Sarah Paulson

Foto: VALERIE MACON/AFP/East News
Foto: VALERIE MACON/AFP/East News
Przeczytaj także Macaulay Culkin przyjął rolę w AHS przez obietnicę... sceny "dzikiego seksu" z Kathy Bates?

Oryginalna produkcja liczyć będzie łącznie 13 sezonów. 10. miał się ukazać jesienią tego roku, jednak koronawirus pokrzyżował plany filmowców. Na obecną chwilę nie wiadomo zatem, kiedy odbędzie się premiera nowych odcinków, ani czego będą one dotyczyć. 

Foto: materiały prasowe Warner Sogefilms
Foto: materiały prasowe Warner Sogefilms
Przeczytaj także Top 10 - najlepsze horrory w dziejach kinematografii. Które filmy grozy zachwyciły nas najbardziej?
Tagi: News Seriale American Horror Story Horror