03.07.2020 09:04

Spin-off "Riverdale" skasowany po pierwszym sezonie

Stacja The CW postanowiła zakończyć produkcję serialu "Katy Keene" na pierwszym sezonie. Mimo że tytuł był spin-offem "Riverdale", nie cieszył się zbyt dużą popularnością.

Katy Keene
foto: materiały promocyjne/The CW

Smutne wieści dla fanów uzdolnionych mieszkańców Riverdale, którzy postanowili zostać gwiazdami. Stacja The CW podjęła decyzję o skasowaniu serialu "Katy Keene" po pierwszym sezonie.

Katy Keene - The CW kasuje spin-off Riverdale

Wszyscy, którzy czekali na dalsze losy bohaterów spin-offu "Rvierdale" będą rozczarowani. Mimo ogromnej popularności głównego tytułu "Katy Keene" nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem widzów, jak planowano.

Foto: kadr z serialu "Chilling Adventures of Sabrina"/ Netflix
Foto: kadr z serialu "Chilling Adventures of Sabrina"/ Netflix
Przeczytaj także Doczekamy się crossovera "Riverdale" i "Sabriny"? Komentarz aktorki nie pozostawia wątpliwości

Jak donosi Deadline, szefostwo podjęło decyzję o anulowaniu serialu. Nie oznacza to jednak, że "Katy Keene" przepadła na zawsze. Zainteresowanie eksplorowaniem spin-offu "Riverdale" wyraża wytwórnia Warner Bros., która z otwartymi rękami przejmie serial i pokaże dalsze losy jego bohaterów. Istnieje więc szansa, że w przyszłości drugi sezon trafi na platformę HBO Max, która ma już w swojej ofercie sezon pierwszy. Są to na razie domysły, bo przedstawiciele Warner Bros. nie wydali oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

HBO Max promuje swój nowy serial... żelkami z marihuaną
HBO Max promuje swój nowy serial... żelkami z marihuaną
Przeczytaj także HBO Max promuje swój nowy serial... żelkami z marihuaną

"Katy Keene" to jedyny serial The CW, który nie dostał przedłużenia w styczniowej ramówce. Fani nie powinni być jednak zaskoczeni decyzją stacji. Po premierze serialu szef The CW Mark Pedowitz zapowiedział, że jego przedłużenie zależy od zainteresowania widzów. A że to było znacznie mniejsze, niż innymi produkcjami kanału jak "Batwoman" czy "Nancy Drew", decyzja była jednoznaczna.

Ruby Rose odchodzi z serialu "Batwoman". W jej miejsce dostaniemy nie tylko nową aktorkę, ale i nową postać
Ruby Rose odchodzi z serialu "Batwoman". W jej miejsce dostaniemy nie tylko nową aktorkę, ale i nową postać
Przeczytaj także Ruby Rose odchodzi z serialu "Batwoman". W jej miejsce dostaniemy nie tylko nową aktorkę, ale i nową postać

Spin-off "Riverdale" rozgrywał się pięć lat po wydarzeniach z głównej produkcji i został oparty na komiksie Archie Comics pod tym samym tytułem. Tytułowa bohaterka marzy o wielkiej karierze w Nowym Jorku. Widzowie śledzą jej próby zyskania statusu gwiazdy. Trzynaście odcinków pierwszego sezonu zadebiutowało w lutym 2020 roku. Emisję zakończono w połowie maja. Co ciekawe serial zdobył całkiem wysokie noty na portalu Rotten Tomatoes - aż 91% świeżości od krytyków i 81% od widzów. W rolach głównych wystąpili Lucy Hale, Ashleigh Murray, Johnny Beauchamp, Julia Chan, Camille Hyde, Lucien Laviscount, Zane Holtz oraz Katherine LaNasa.

Czy serial "Katy Keene" powinien dostac drugi sezon?

Foto: materiały prasowe CW/Netflix
Foto: materiały prasowe CW/Netflix
Przeczytaj także Gwiazda "Riverdale" krytykuje twórców serialu za jawną dyskryminację czarnoskórych aktorów

Zobacz też: Kolejna ofiara koronawirusa. Serial „Riverdale” również zawiesza produkcję

Tagi: Film Seriale Riverdale