03.02.2016 15:41

Stacja CBS zamówiła 1. odcinek „MacGyvera”

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o reboocie serialu „MacGyver”. Stacja CBS zamówiła już odcinek pilotażowy.

Stacja CBS zamówiła 1. odcinek „MacGyvera”
foto: kadr z wideo

Pracownik ściśle tajnej fundacji Pheonix, który potrafi z niczego zrobić dosłownie wszystko, powróci na małe ekrany po ponad dekadzie. Tym samym utrzymuje się trend na wskrzeszanie kultowych produkcji telewizyjnych sprzed lat, takich jak „Z archiwum X”, „Przyjaciele” czy „Twin Peaks”.

Jednak w przypadku powyższych tytułów wróciła lub ma wrócić część starej obsady. „MacGyvera” to nie dotyczy - Richard Dean Anderson nie wystąpi w roli Angusa MacGyvera. Trwają już castingi, które wyłonią innego aktora, który wcieli się w kultowego bohatera serialu lat 80. Scenarzystą produkcji jest Paul Downs Colaizzo, zaś producentem Henry Winkler, który ma na koncie pracę przy oryginalnej serii. 

Nakręcenie całego sezonu jest uzależnione od tego czy odcinek pilotażowy spotka się z wystarczającą oglądalnością, zostanie on też poddany ocenie szefostwa CBS. Wiemy kto zajmie się jego realizacją - będzie to James Wan, twórca pierwszej „Piły”, „Obecności” czy „Szybkich i wściekłych 7”.

Serial pokaże o 10 lat młodszego głównego bohatera. Dowiemy się jak trafił on do Pheonix, gdzie może rozwijać swój talent do tworzenia przeróżnych rzeczy z garstki materiałów. Mamy się również dowiedzieć skąd dwudziestokilkuletni MacGyver nabył te umiejętności. Nie będzie to więc bezpośrednia kontynuacja tego, co mogliśmy oglądać w oryginalnych seriach, a raczej swego rodzaju prequel.

„MacGyver” był emitowany w latach 1985-1992. Stworzono w sumie 7 sezonów serialu, na które złożyło się 139 odcinków. Polska premiera produkcji odbyła się w 1991 roku. Pamiętacie ją jeszcze?

Będziecie oglądać nowe odcinki „MacGyvera”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale MacGyver